O Παπαϊωάννου οδήγησε την Βάρη στον τελικό 4-0 τον Αήττητο…

Πανηγυρική νίκη-πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣΑΝΑ, πέτυχε ο Κ. Βάρης, ο οποίος επικράτησε με 4-0 του Αήττητου Σπατών.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, ήταν ο επιθετικός Παναγιώτης Παπαϊωάννου, ο οποίος πέτυχε χατ- τρικ.

Ο Παπαιωάννου άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 5′, ενώ στο 14′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στην συγκεκριμένη φάση αποβλήθηκε ο Γαρόζης για λογαριασμό του Αήττητου, αφού ανέτρεψε τον Παπαϊωάννου, ο οποίος ήταν σε προφανή θέση για γκολ. Στο 20′ ο Πλίτσης με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ στο 90′ και πάλι ο Παπαϊωάννου με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Στις καθυστερήσεις , ο Αστέρας, έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Πιττάρα για αντιαθλητικό χτύπημα σε αντίπαλο.

Διαιτητής ήταν ο Μάλαμας, από τον οποίο έχουν παράπονα οι του Αήττητου.

Ο διαιτητής έγραψε στο φύλλο αγώνος ότι εξυβρίστηκε από τον Γαρόζη μετά την αποβολή, όπως και από παράγοντες του Αήττητου στο ημίχρονο και στο τέλος του αγώνα.

Κ.ΑΣΤ.ΒΑΡΗΣ: Θανόπουλος, Κοζής (80′ Σκουλής), Λιανόπουλος, Πλίτσης, Καμπάσης, Στρατής (50′ Γκίκας), Πιτταράς, Μητροφάνης, Παπαϊωάννου, Παπαδημητρόπουλος, Περιάλης (75′ Ξηντάρας)

ΑΗΤΤΗΤΟΣ: Γαρόζης, Ασημάκης, Μαρινάκης, Μανουσάκης, Μπλιάμπλιας, Φούντας, Καδίτης, Σχίζας (13′ Κανόνης), Λάππας (74′ Βογιατζόγλου), Παπαδάς, Ανδρεαδάκης (46′ Μπερέτας)