Το Κερατσίνι πέρασε κι από τη Σαλαμίνα 1-0 τον Αία

Χωρίς απώλειες πέρασε και από τη Σαλαμίνα το πρωτοπόρο Κερατσίνι που νίκησε με 1-0 τον ελλιπή  Αία που έπαιξε χωρίς τους Συριανό, Σκιαθίτη, Καφούρο, Λαμπρινό , Ράπτη .

Οι δυο ομάδες είχαν από μια καλή ευκαιρία στο α’ ημίχρονο . Οι φιλοξενούμενοι στο 36΄με τον Λαμπρινάτο  που μόνος του δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γκίνη που του πήρε την μπάλ μέσα από τα πόδια .

Δυο λεπτά αργότερα( 38’) η κεφαλιά του Κοβιού πέρασε μόλις άουτ.

Στην επανάληψη οι Κερατσινιώτες με τη βοήθεια του δυνατού αέρα είχαν τον έλεγχο των κινήσεων . Στο 78’ ο Γκίνη απέκρουσε δυο κεφαλιές αντιπάλων παικτών , αλλά την τρίτη φορά νικήθηκε από την κεφαλιά του αμαρκάριστου Λαμπρινάτου που χάρισε μια υπερπολύτιμη νίκη στην ομάδα του .

Στο 89’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ράμφος Κ. .

Καλή η διαιτησία του Καρυοφύλλη.

ΑΙΑΣ: Γκίνη, Κιάτος, Κωνστατντάκης, Δημητριάδης, Μπέλιας, Κοβιός, Αστερίου( 60’ Γεωργαντόπουλος)  Ράμφος Ε., Παπαμθιχαήλ, Μούστας,( 81’ Παραμπάτης)  Ράμφος Κ.

ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ : Μπαλαφούτης , Φούντας, Σκορδίλης, Αγγελάκης, Βαττής, Σφυρογιαννάκης ( 68’ Παναγάκος) , Μάλλης(94’ Μπάχα)  Γκιάτης, Λαμπρινάτος, Τουρνάς Κουρκούτης( 91’ Βαρουξής)