Ε.Π.Σ.Α

Σούρμενα-Θύελλα Αγίου Δημητριου 1-1 (2-2 παράταση, 2-4 πέναλτι)

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Ελληνικού, όπου η Θύελλα Αγίου Δημητρίου νίκησε τα Σούρμενα με 4-2 στα πέναλτι και πέρασε στην επόμενο γύρο του κυπέλλου. Η κανονική διάρκεια και η παράταση βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1. Στο 39’ ο Φέρτης άνοιξε το σκορ και στο 90’ ο Καλανάρης ισοφάρισε σε 1-1. Έτσι έληξε το 90λεπτο και η παράταση και στα πέναλτι η Θύελλα ευστόχησε σε τέσσερα και τα Σούρμενα σε δύο για να διαμορφωθεί έτσι το 2-4. Στο 48’ αποβλήθηκε ο Πρέκας και στο 113’ ο Κουρής, ενώ δοκάρι είχαν οι Ελευθεριάδης (30’) και Φωστέρης (92’).

Καλή η διαιτησία των Νικολάου, Τζήκα και Όντου.

ΣΟΥΡΜΕΝΑ: Καισαρίτης, Θυμιανός, Χιώτης (111’ Φατσέας), Ακριτίδης, Κολλινιάτης, Δημογιάννης, Φωστέρης, Πρέκας, Ζουζουλής 59’ Βουρλούμης), Φέρτης, Παπαδάκης (88’ Μαρινάκης).

ΘΥΕΛΛΑ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ: Ζαγαρέλος, Καμπουρούδης, Σταμίρης (83’ Τρακαδάς), Ακαρέπης (90 Γ. Λειβαδίτης), Φαρμάκης, Τζελέφας (78’ Γιαννόπουλος), Κουρής, Μυλωνάς (63’ Ηρακλέους), Κουκοβίνης, Ελευθεριάδης, Καλανάρης