Διπλό ο ΑΟΝΑ σε Κρόνο Αθηνών

Από ένα ημίχρονο είχαν Κρόνος Αθηνών και ΑΟΝ Αργυρούπολης με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν νικητές με σκορ 2-3.

Ο ΑΟΝΑ προηγήθηκε στο 3΄ όταν ο Λεμονής από κοντά εκμεταλλεύτηκε την ασθενή απόκρουση του Γκιμούση σε σουτ  Λαγανά.

Ο Χαρισειάδης από κοντά στο 30΄έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στον ΑΟΝ Αργυρούπολης, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ο Βάσιλας στο 51΄με κεφαλιά από κόρνερ του Παπανικολάου μείωσε σε 2-1 για τους γηπεδούχους.

Οι παίκτες του Κρόνου δεν χάρηκαν για πολύ ώρα την μείωση του σκορ καθώς τρία λεπτά αργότερα ο Λαγανάς με σουτ έκανε το 1-3.

Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε με κεφαλιά ο Επταήμερος μετά από κόρνερ και πάλι του Παπανικολάου.

Χαρακτηριστικό του καλού αγώνα που διεξήχθη είναι και τα τρία δοκάρια εκτός από τα πέντε γκολ που σημειώθηκαν.

Δύο δοκάρια είχε ο Κοσκινάς με φάουλ στο 6΄και με σουτ στο 32΄. Δοκάρι με σουτ στο 68΄ είχε και ο Παπανικολάου.

Στο 90′ αποβλήθηκε ο  Αρβανίτης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητές: Χριστοδούλου, Αθανασίου-Τζάκος

ΚΡΟΝΟΣ: Γκιμούσης, Τρούλης, Επταήμερος, Παπανδρέου, Βάσιλας, Ρακιτζής, Ντιντίφας, Μάντζαρης (35′ Σκρέτας), Μπίκοβ (65′ Βασιλείου), Παπανικολάου, Νάτσης (33′ Στακάι)

ΑΟΝΑ: Τζάκος, Πριόβολος, Κουσούνης (80′ Καπίρης), Βαμβακούλας, Τόρι, Ισαράι, Λαγανάς, Κοσκινάς (88′ Ντεντόπουλος), Λεμονής, Ρούσης, Χαρισειάδης (53′ Αρβανίτης).