Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Γαζής: Δημιουργήσαμε τις προϋποθέσεις

Ανάμεικτα συναισθήματα άφησε στον προπονητή του Παλαιού Φαλήρου, Γιάννη Γαζή, το ισόπαλο αποτέλεσμα κόντρα στον Αστέρα Ζωγράφου. Ο νεαρός προπονητής στάθηκε στην εικόνα του α’ μερους όπου οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα λέγοντας:

Θεωρώ ότι στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί στην επιθετική μας λειτουργία όπου με λάθος επιλογές και χωρίς να έχουμε υπομονή στο παιχνίδι μας μοιραία τελείωσε 0-0.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας έπαιξε ακόμη πιο κλειστά και εμείς μέχρι το 70λεπτό δεν μπορούσαμε να βρούμε λύσεις να διασπασουμε την άμυνα τους.Στο υπόλοιπο διάστημα που έμεινε μέχρι την λήξη του παιχνιδιού η άποψη μου είναι ότι θα μπορούσαμε να πάρουμε το ματς διότι είχαμε τρεις τελικές φασεις πολυ καλές.Τελος θελω να δωσω συγχαρητήρια στον Αστέρα και να τους ευχηθώ ότι καλύτερο για την συνέχεια του πρωταθλήματος.Όσο αφορά το επόμενο παιχνίδι με την Αργυρούπολη παίζουμε με μια ομάδα που καίγεται για βαθμούς, είναι πολύ καλή στην αμυντική της λειτουργία αλλά και εμείς από την πλευρά μας θα πάμε να διεκδικήσουμε την νίκη με όλες μας τις δυνάμεις.Εύχομαι να γίνει ένα παιχνίδι σε αθλητικά πλαίσια και να κερδίσει ο καλύτερος.