Ε.Π.Σ.Α

ΑΠΟ Κηφισιάς- ΓΣ Αργυρούπολης 2-1

Ανατροπή και πρόκριση για την Κηφισιά.

Πίσω στο σκορ έμεινε η Κηφισιά αλλά κατάφερε να πάρει την πολυπόθητη πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΑ αφού νίκησαν την Αργυρούπολη με 2-1. Η ομάδα των νοτίων προαστίων προηγήθηκε μόλις στο 2′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κακιώρη, που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Με την έναρξη της επανάληψης (52′), ο Β. Σπέρτος είχε δοκάρι, όμως δέκα λεπτά αργότερα ο Χαραλάμπους με σουτ έφερε το ματς στα ίσια. Τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη και συγκεκριμένα στο 86′ ο Βήχας λύτρωσε τον ΑΠΟΚ, πετυχαίνοντας το 2-1 με κεφαλιά.

Καλός ο διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κόλλιας, με βοηθούς τους Μπάστα και Γ. Θ. Γιαννόπουλο.

ΑΠΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ: Λιβανός, Κόνιαρης (30′ Νιάρος), Σινοτρακάι, Βήχας, Ζαχαρόπουλος, Σπέρτος Ι., Δρόσος, Κώστα, Χαραλάμπους, Καραμπιτσιάνης (58′ Τσαγκαβέλης), Αθανασέλλος (46′ Σπέρτος Β.)

ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Τζάκος Χ. (58′ λ. τρ. Λεβέντης), Ιωάννου, Παπαδόπουλος, Ραχμανίδης, Δράκος, Τζάκος Β., Καφετζής (63′ Αθανασόπουλος), Κόρδαλης, Ζαργάνης, Κακιώρης, Παπαντωνάκης.