Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Έπεσαν κορμιά στο Αργώ – Πανελευσινιακή Ένωση..

Μετά από ένα καλό αλλά δυνατό και σκληρό παιχνίδι η Αργώ Μεγάρων επικράτησε της Πανελευσινιακής Ένωσης με σκορ 2-1 και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Οι φιλοξενούμενοι φωνάζουν για το δεύτερο τέρμα της ομάδας των Μεγάρων και τον βοηθό Οικονόμου καθώς όπως υποστηρίζουν έχασε την φάση και θεωρούν ότι υπάρχει οφσάιντ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο με τέρματα των Κέλη στο 33’ και Γκοβένη στο 42’.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα η ομάδα της Ελευσίνας μείωσε σε 2-1 με τέρμα του Κονόμι στο 48’ Από το σημείο αυτό και μετά έπεσε ο ρυθμός σε αυτό συνετέλεσαν και οι γηπεδούχοι με τις πολλές καθυστερήσεις.

Στο 90’ ο ρέφερι Σταθόπουλος απέβαλε τον Κondi με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Κίτρινες: Μωραϊτης, Πιπιλής, Κέλης, Αξιώτης, Ράπτης, Βάσσης, Πολυζώνης.

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Κασαβέτης, Οικονόμου.

Αργώ Μεγάρων: Mαργέτης, Πάνος,Σικούρτης(57’ Χάντος), Κondi , Μωραϊτης, Πιπιλής(92’ Καρβέλας), Βαρδάλας Δ, Μπερδελής, ΒαρδάλαςΓ, Κέλης, Γκοβένης.(46’ Παπανικόλας)

Πανελευσινιακή Ένωση: Βιθούλκας Αξιώτης(65’ Πολυζώνης) Ράπτης, Καραγιάννης(55’Οικονομόπουλος λ.τρ),Βάσσης Γκίνης, Κονόμι, Κατάφαρος, Κόρμαλης, Σαραντίδης(70’ Γκιάτης), Παντελίδης