6ος Όμιλος

Ιωνικός-Ζευγολατιό 2-0

Ποδαρικό με το δεξί έκανε ο Ιωνικός που επικράτησε με 2-0 του Ζευγολατιού και πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα.

Οι ‘μπλε’ έδειξαν βελτίωση αγωνιστική και σε αυτό έπαιξαν σπουδαίο ρόλο οι μεταγραφικές κινήσεις που έγιναν τη χειμερινή μεταγραφική περίοδο.

Στο 39 οι Νικαιώτες κέρδισαν πέναλτι που αμφισβήτησαν οι φιλοξενούμενοι σε ανατροπή του Ολα, με τον Αλεξίου να κάνει το 1-0.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πετύχουν ένα δεύτερο τέρμα για να κλειδώσουν το ματς και αυτό ήρθε στο 88′ με τον Φιλιμέγκα.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Νίκος Μαρωνίτης) Κουρεπίνης, Χριστόπουλος (83′ Φιλιμέγκας), Δημακάκος, Παντελίδης, Κορνέζος, Πογοσιάν, Αλεξιου (89′ Κουρούμα), Παπαθανασίου (60′ Σιδηρόπουλος), Ολα, Χαλκιάς, Καλτσάς (68′ Σικαλιάς).

ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟ (Παντελής Κολλιάκος) Ντάτσης, Παππάς Τ., Βελέντζας, Σούλη (40′ λ.τρ. Μπαρτζη Ν.), Τσέλα, Ζαχαρόπουλος (80′ λ.τρ. Παππάς Κ.),Σπέτι, Καλλιρης Α., Μαντζώρος (65′ Μπαρτζη Σπ.), Καραγκούνης, Καλλίρης Α..