Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Απόλλων Ποντίων- Κριός Ασπροπύργου 3-0

Επιτέλους νίκη για τον Απόλλωνα Ποντίων την φετινή αγωνιστική περίοδο, καθώς επιβλήθηκε στην επανάληψη με 3-0 του φιλότιμου Κριού Ασπροπύργου.

Μετά από ένα «στείρο» πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Γιώργου Ανανιάδη βρήκε δίχτυα στο δεύτερο μέρος με τον Ασλανίδη (65’) και με δυο λύσεις από τον πάγκο, τους Παναγιώτου(72’) και  Λακάι(78’).

Οι νικητές είχαν και δοκάρι με τον Μιχαηλίδη(20’).

Από το διαιτητή Χρέλια ο Απόλλων ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Κομιώτη στο 51’. Διαμαρτύρονται και οι φιλοξενούμενοι για ακυρωθέν γκολ στο 81′ που δεν καταλογίστηκε λόγω χεριού.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Σωπιάδης Α., Μυρσίνιας(46’ Παναγιώτου), Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης, Συμεωνίδης, Μπαρντόκ(77’ Ευσταθιάδης), Ασλανίδης, Σοφιανίδης, Κομιώτης(70’ Λακάι), Σιδηρόπουλος, Αδελφόπουλος(55’ Σωπιάδης Θ.).

ΚΡΙΟΣ: Κατσούλας, Τσολαρίδης, Τοπάλοβ, Σύρος, Γιαϊλίδης, Πασαλίδης, Ρουνάι(78’ Λειβαδάς), Μπαρουτίδης, Πέππας, Τόλας(88’ Κορωνίδης) , Βαλμάς(55’ Μαζμανίδης).