11-0 οι Παίδες του Πειραιά τη Δυτική Αττική!!!

Το τελικό 0-11 τα λέει όλα . Σαρωτικοί οι Παίδες του Πειραιά «έκαναν σκόνη » τους αντιπάλους τους της Δυτικής Αττικής στα Μέγαρα  . Αξίζει να σημειωθεί ότι στο ημίχρονο ( οι αγώνες είναι διάρκειας 80’ ) το σκορ ήταν 0-8 .

Από τέσσερα τέρματα σημείωσαν οι Φέκας ( 2’,14’, 25’,33’) και Πλάκας ( 28’, 29’,34’,45’) οι οποίοι στη συνέχεια αντικαταστάθηκαν …

Από ένα γκολ πέτυχαν οι Τσακίρης 22’, Χρυσικός 51’, Μποσκουΐδης 68’.

Πολύ καλός ο διαιτητής Αλιάγας .

ΠΑΙΔΕΣ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ: Τσίτος( 41’ Σκλιάς) , Τσαλούχος, Μανάφας, Χειλατζάρης Γ.( 55’ Φίλης) Γκέρτσος, Ηλιόπουλος, Τυρλής, Σεμερτζάκης, Πουρσανίδης , Χαραλαμπίδης Ζίου ( 48’ Τσακουρίδης )

ΠΑΙΔΕΣ ΠΕΙΡΑΙΆ: Σφύρλας, Σακελλαρίου, Τσουκαλάς, Μποσκουΐδης, Μαρτίνης, ( 57’ Τσαγκαλίδης) Τσέργας, Τσακίρης Θωμάς, Πλάκας( 46’ Φιλίππου) Φέκας ( 41’ Χρυσικός) Ιωάννου

2-2 οι Νέοι

Δεν ανέδειξε νικητή η συνάντηση των μικτών νέων ΕΠΣ Δυτικής Αττικής-ΕΠΣ Πειραιά  που έληξε ισόπαλη 2-2 .

Προηγήθηκαν οι Πειραιώτες  στο 24’ με τον Χατζηκυριακού , αλλά οι γηπεδούχοι μέσα σε λίγα λεπτά γύρισαν το παιχνίδι Στο 35’ ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Ηλιάδη για να πάρουν το προβάδισμα στο 39’ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Κακοσίμου.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια στο 87’ με τον Κούκουρα .

Άψογος ο διαιτητής Κουντουριώτης .

ΝΕΟΙ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ: Σοφιανίδης, Πετσίτης Λάλας, Μπίκας, Μαυρίδης Μανάφας, Φαμελιάδης( 75’ Μιχαηλίδης)  , Σαμαράς, Βαρελάς( 89’ Μιφταράγκο) , Κακοσίμος, Χιονίδης ( 69’ Πέππας)

ΝΕΟΙ ΠΕΙΡΑΙΑ: Κατσικώστας Σιγαλάκος, Λιάσκος, Νικολάκης, Ηλιάδης Πλέσσας( 46’ Kούκουρας)  Κοντάκος, Σαρρής Ασημινιός( 53’ Πουρσανίδης)  Αντύπας ( 78’ Τσούλα), Χατζηκυριακού