Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

“Χόρεψε” τον Φοίνικα η Αθηναΐδα 5-1

Μετά από εκπληκτική εμφάνιση η Αθηναΐδα συνέτριψε με 5-1 το Φοίνικα Περιστεριού. Οι γηπεδούχοι επέβαλαν το ρυθμό τους από το πρώτο λεπτό και μόλις στο 3 προηγήθηκαν με γκολ του Νικολαΐδη ,στο 11’ ο Χαραλάμπους πραγματοποίησε το 2-0 και στο 24΄ ο Παλημάνης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο  3-0.

Το ημίχρονο έκλεισε με ένα τέταρτο τέρμα αυτή τη φορά με το Χαραλάμπους με πέναλτι που κέρδισε ο Κουρτι.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Περιστεριού μείωσε σε 4-1 στο 56’ με γκολ του Μάζη που λίγο πριν είχε περάσει σαν αλλαγή . Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Νικολαϊδης στο  71’ .

Διαιτητές ήταν οι  Συψας, Μαχαιρας, Κατοίκος.

ΕΠΣΑ: Κοντογεώργος,Τσελίκας(74’Μπαρμπαδήμος),Τούρλας,Κινδιλίδης, Σταθόπουλος, Παπαθανάσης, Νικολαΐδης, Παλημάνης(74’Μπικώφ), Χαραλάμπους, Βαγγελης(58′ Τουμάσης) ,Κούρτι

ΦΟΥΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Μυλωνάς,Λάσκαρης,Ζαχαράκης,Κουμπουρος( 46′ Μάχης),Κολέζι,Ψυχογιός(46′ Τσιούλος), Μπαιραμπάς(57 Δουληγέρης), Αγγελούσης, Αργύρης, Γουδέλης, Λουκάκης .