Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Χαραυγή – Χαλκηδόνα 4-0

Σε μεγάλη μέρα η Χαραυγή επικράτησε δίκαια της απογοητευτικής Χαλκηδόνας με 4-0  και συνέχισε την ανοδική της πορεία σημειώνοντας την τρίτη συνεχόμενη νίκη .

Μετά από ένα άγονο ‘α ημίχρονο όπου και πάλι οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρίες,  στην επανάληψη ήταν όλα διαφορετικά.

Στο 48’ ο Φασιλής με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ . Στο 60’ και στο 71’ με δυο προσωπικά γκολ ανέβασε τον δείκτη στο 3-0 , για να κλείσει το σκορ ο Θεοδωρίδης στο 80’ με άψογη εκτέλεση φάουλ.

Οι  φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 73’ λόγω αποβολής του Μαρούλη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Καλός ο διαιτητής Βλαντής

ΧΑΡΑΥΓΗ : Ζήνωνος, Αγγελόπουλος( 84’ Δοξακόπουλος), Γαβαλάς, Αλβανός, Τούρλος, Αβανίδης, Κουφουδάκης, Μακαρονάς( 46’ λ.τρ. Σαλής) , Φασιλής( 75’ Γερόλυμος) Θεοδωρίδης, Γρούνης.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ : Πνευματικός Κ., Λοκόση, Ζάζας( 46’ Φλορέα) , Κύριας, Ζαρκαδούλας, Σβόλης, Αθανασόπουλος, Μαρούλης, λευθεριάδης, Κώτσιας, Πνευματικός Ε.( 71’ Μαραγκός )