Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Χαραυγή – Νίκη Ρέντη 7-0

«Καταιγίδα» η Χαραυγή σάρωσε τη Νίκη Ρέντη με 7-0 κάνοντας επίδειξη δύναμης.

Οι νικητές προηγήθηκαν 2-0 με δυο πέναλτι που εκτέλεσε ο Ηλιόπουλος στο 18’( ανατροπή Αγγελόπουλου) και στο 27’ ( ανατροπή Μαμφρέδα) για να σημειώσουν δυο ακόμα τέρματα πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον Μαμφρέδα( 30’,38’) .

Στο διάστημα του α’ μέρους η Χαραυγή είχε και δυο δοκάρια με τους Καστράτι 5’ Κούκρα 34’.

Στην επανάληψη ο Πεκόφ στο 67’ με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος όταν ανατράπηκε από τον γκολκίπερ Ζίλο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0 , για να σημειωθούν δυο ακόμα τέρματα στο τελευταίο πεντάλεπτο από τους Κουκρά 85’ και Βουλγαράκη 90’ .

Σωστός ο διαιτητής Κουβέλης.

ΧΑΡΑΥΓΗ: Λυμπέρης, Ξηρογιάννης, Αγγελόπουλος( 68’ Δοξακόπουλος) Τούρλος( 54’ Κούκρας) Παπανικολάου, Καστράτι( 72’ Λούπο) , Μιφτάρι, Μαφρέδας, Πεκόφ( 79’ Βουλγαράκης) . Ηλιόπουλος, Αβανίδης

ΝΙΚΗ : Ζίλο , Τσέλικας Κερπάσι, Φράγκος Χιώτης( 46’ Τσιρογιάννης Α.,) Λιανάι, ( 46’ Μάζης Π. ) Ανδρέου, Κορώνης( 11’ λ. τρ. Μάζης Α) . Κουτρίδης( 76΄Κιτσάλης0 Δασκαλάκης, Παπαδόπουλος .