Χαραυγή – ΑΟ Κορυδαλλός 5-2

Σε ένα «χορταστικό » από γκολ στην επανάληψη η καταιγιστική Χαραυγή  σάρωσε με 5-2 τον ΑΟ Κορυδαλλό

Για τους νικητές  δυο τέρματα  σημείωσε ο Φασιλής στο 52’ και στο 75’  και από  ένα οι Καστράτι 37’, Γρούνης 87’  με πέναλτι ( χέρι Πετρίδη) Γκόγκα 88’( προηγήθηκε σουτ του Γρούνη στο δοκάρι )

Για τους Κορυδαλλιώτες που παρουσιάστηκαν κουρασμένοι στο β’ μέρος μετά την υπερπροσπάθεια στον αγώνα Κυπέλλου της Τετάρτης όπου αποκλείστηκαν στην παράταση από  την ΑΕ Μοσχάτου , σκόραραν οι Γκανίδης 74΄ και Σαραντέας 83’ με πέναλτι( ανατροπή του ίδιου )

Άριστη η διαιτησία του Ορφανού.

ΧΑΡΑΥΓΗ : Δεληγιάννης, Ξηρογιάννης, Αγγελόπουλος(  75’ Δοξακόπουλος) Αβανίδης, Τούρλος, Καστράτι, Μιφτάρι( 29’ Φασιλής) , Θεοδωρίδης, Γρούνης, Ηλιόπουλος, ( 56’ Γκόγκα) Πεκόφ( 61΄ Κούκρας)

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κουλούρης, Πετρίδης, Τόπι, Λεκάκης, Τσέκερης, Ζαμπέτης, Γκανίδης, Δεμερντζόγλου, Χαραλάμπους( 70’ Σαραντέας) , Χατζηελυθερίου( 46’ Νούχο) Στριγκώνης ( 65’ Πετράκης )