Χαραυγή- ΑΟΚ Φαλήρου 3-1

Η Χαραυγή άφησε στο ημίχρονο τον κακό εαυτό της στα αποδυτήρια και νίκησε τελικά με 3-1 τον ΑΟΚ Φαλήρου,

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο α’ μέρος , όπου προηγήθηκαν με τον Μαυρουδή στο 25’.

Η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε στην επανάληψη . Ο Ηλιόπουλος στο 47’ μετά από πάσα του Γρούνη ισοφάρισε με κοντινό πλασέ. Ο ίδιος παίκτης που είχε δοκάρι στο 50’, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 57’ εκμεταλλευόμενος λάθος του αντίπαλου γκολκίπερ.

Το τελικό 3-1 σημείωσε ο Κατσούλης στο 80’ με μακρινό σουτ.

Άψογος ο διαιτητής Πουλόπουλος.

ΧΑΡΑΥΓΗ: Καλιγιαννίδης, Μανώλης, Μύρκος Αθανασίου, Σιδηρόπουλος, Κατσούλας, Δούφας( 74’λ.τρ. Ροδίτης, Τζανάκης( 3’ λ.τρ. Σταύρου), Μακρίδης( 46’ Γκουγκούδης ) , Ηλιόπουλος, Γρούνης .

ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ: Παρασκευόπουλος, Δουσμανόπουλος( 73’ Πιπερίδης ) Καρανίκας, Παλαιστίδης, Σιάκουλης Γιαλουράκςη, Σέχου( 63’ Καραβός) , Ελευθεράκης, Μαυρουδής ,Σπανόπουλος Χ.( 59’ Τριανταφυλλίδης) , Σπηλιόπουλος