Χαντές: ”Ήταν τεστ χαρακτήρα και ψυχολογίας”

Ικανοποίηση επικρατεί στο στρατόπεδο του Χαραυγιακού μετά τη νίκη που πανηγύρισε η ιστορική ομάδα κόντρα στον Θρίαμβο Χαϊδαρίου με 2-1. Οι νερατζούρι παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, βρήκαν τις λύσεις στην επανάληψη και πέτυχαν την ανατροπή μειώνοντας παράλληλα τη διαφορά από το πρωτοπόρο Αιγάλεω στους δυο βαθμούς. Ο τεχνικός του ιστορικού συλλόγου, Βαγγέλης Χαντές εμφανίστηκε ευχαριστημένος αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα και στις δηλώσεις που παραχώρησε τόνισε: Ήταν δύσκολο παιχνίδι και όπως έτσι πήγε η μορφή του αγώνα. Ενώ μπήκαμε καλά και είχαμε ευκαιρίες να προηγηθούμε τις χάσαμε. Ο Θρίαμβος από την πλευρά τους ισορρόπησε το ματς και προηγήθηκε με το πέναλτι. Ήταν τεστ χαρακτήρα και ψυχολογία να μπορέσουμε να ηρεμήσουμε και να καταφέρουμε να γυρίσουμε το ματς. Μπήκαμε καλά στο β’ ημίχρονο και δημιουργήσαμε προϋποθέσεις για γκολ. Γυρίσαμε το ματς γρήγορα και εάν δεν είχαμε την αποβολή θα κάναμε το τέλειο παιχνίδι. Μειώσαμε τη διαφορά και συνεχίζουμε έχοντας μπροστά ματς ένα δύσκολο ματς’.

Στο μεταξύ, η προετοιμασία της ομάδας για το επόμενο ματς με τα Σούρμενα θα ξεκινήσει σήμερα μετά το χθεσινό ρεπό ωστόσο τα προβλήματα δεν λείπουν. Συγκεκριμένα, το τεχνικό επιτελείο θα αναπροσαρμόσει τα πλάνα του αφού εκτός μάχης για το ματς έχει τεθεί ο τιμωρημένος Ζέλο καθώς και ο Ντακόβ που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.