3ος Όμιλος

Φωτόπουλος: Μας μένει η πικρία

Απογοήτευση επικρατεί στο στρατόπεδο του ΠΑΟ Βάρδας μετά την ήττα που γνώρισε η ομάδα από τον Αιολικό. Οι πράσινοι παρότι έφτασαν κοντά στο θετικό αποτέλεσμα δεν τα κατάφεραν αφού έχασαν πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν 2-1. Όπως γίνεται αντιληπτό, η πικρία είναι το συναίσθημα που επικρατεί στην ομάδα ενώ στις δηλώσεις που παραχώρησε ο προπονητής της ‘Μπάρτσα’, Ηλίας Φωτόπουλος, τόνισε: Ο Αιολικός ήταν καλύτερος στην πρώτη ώρα του παιχνιδιού αλλά στο τελευταίο μισάωρο το ισορροπήσαμε το παιχνίδι. Κάναμε κάποιες κινήσεις διορθωτικές και με την πάροδο του χρόνου πήραμε τα ηνία του αγώνα, τον πιέσαμε τον αντίπαλο μειώσαμε όμως χάσαμε το πέναλτι στις καθυστερήσεις και όπως καταλαβένετε μας μένει η πικρία γιατί μπορούσαμε να πάρουμε τον πόντο απέναντι σε ένα δύσκολο αντίπαλο. Είμαι ευχαριστημένος από την εικόνα που είχαμε στο τελευταίο μισάωρο, καθώς στο α’ μέρος δεν ήμασταν καλοί  κάναμε αρκετά λάθη κυρίως στο κομμάτι της τακτικής ενώ κάναμε δώρο το πρώτο γκολ που είναι ανεπίτρεπτο να το δέχεται ομάδα Γ’ Εθνικής. Προχωράμε παλεύοντας το κάθε ματς και στο τέλος θα κάνουμε τον απολογισμό μας’.