Uncategorized

«Φωτιά » ο Αετός Κορ. στο β’ από 0-2 , 5-2 την Οδηγήτρια!!!!

Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου ο Αετός Κορυδαλλού σάρωσε στην επανάληψη την Οδηγήτρια με 5-2 και βρίσκεται πολύ κοντά στην πρόκριση του στον τελικό του Κυπέλλου Πειραιά.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με τις καλύτερες προϋποθέσεις και αιφνιδιάσαν τους αντιπάλους τους προηγούμενοι με 0-2 με τέρματα των Γλυνού 10’΄και Αυγέρη 36’.

Ο Αετός μπήκε αποφασιστικός στην επανάληψη και έφερε τα πάνω- κάτω απέναντι σε μια Οδηγήτρια  που « έμεινε στα αποδυτήρια»

Είναι χαρακτηριστικό ότι  τα τέσσερα πρώτα γκόλ των Κορυδαλλιωτών προήλθαν  από κόρνερ που μετέτρεψαν σε γκολ οι Λέσι 48’, Παπαδόπουλος Χ., 55’, Μούτσας  63’, Καφαλίδης  68’. Το σκορ έκλεισε ο Δρυμούσης στο 73’.

Σωστή και αντικειμενική η διαιτησία του Ανδρονικίδη

ΑΕΤΟΣ: Θωμόπουλος, Κουντουράς( 46’ Ξενιτόπουλος) Καλλέργης, Καφαλίδης, Σύρμας, Σιδηρόπουλος Χ., Τουλουβασίλης( 78’΄Τσολάκου) Λέσι,. ΜπερίσΑ( 65’ Κράσι() Μούτσας , Δρυμούσης

ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ: Δρίβας, Παναγόπουλος, Πολυχρονίδης( 82’ Κοττάκης) Κύριας, Μπουζάλη( 48’ Χονδρουδάκης) Μελάς,Μουστάκας, Χατζάκης, Ξηρογιάννης, Αυγέρης,Γλυνός