8ος Όμιλος

Φωστήρας-Ηρόδοτος 0-2

Ο Ηρόδοτος γνώριζε ότι εφόσον περνούσε από την έδρα του Ταύρου θα αποκτούσε σαφές προβάδισμα για τον τίτλο.

Η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού μπορεί να μην πραγματοποίησε μεγάλη εμφάνιση, όμως από δυο κόρνερ και ισάριθμες κεφαλιές των Κανδυλάκη και Γιαλούση πήρε τη νίκη και ουσιαστικά διατήρησε το προβάδισμα για τον τίτλο.

Ο Φωστήρας είναι η αλήθεια ότι σε ακόμη ένα ματς στάθηκε καλά, όμως για ακόμη μια φορά η τύχη του γύρισε τη πλάτη αφού είχε τις ευκαιρίες να προηγηθεί όμως δεν τα κατάφερε.

Πάντως στο 65′ και συγκεκριμένα τη στιγμή που έγινε το 0-1 οι παίκτες του Φωστήρα θεώρησαν ότι η μπάλα δεν πέρασε τη γραμμή.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

3′ Σουτ του Θοδωρή Κωνσταντινίδη από δεξιά η μπάλα αρκετά άουτ

5′ Ο Σίμωσης εκμεταλλεύτηκε το λάθος που έγινε στην άμυνα του Ηροδότου, βγήκε απέναντι από τον Κασμερίδη όμως την τελευταία στιγμή ο Κανδυλάκης τον πρόλαβαε την ώρα που πήγε να σουτάρει και έστειλε τη μπάλα κόρνερ

7′ Μεγάλη ευκαριία για τον Ηρόδοτο. Μετά από γύρισμα του Φραγκουλάκη, η μπάλα πέρασε απ’ όλους με τον Κανδυλάκη που βρέθηκε απέναντι από τον Παπαδόπουλο από το σημείο του πέναλτι να στέλνει τη μπάλα άουτ.

9′ Ο Σίμωσης πέφτει εντός περιοχής από μαρκάρισμα του Κανδυλάκη όμως ορθώς ο διαιτητής δεν υποδεικνύει παράβαση

17′ Μεγάλη φάση για το Φωστήρα. Ο Δωροβίνης με ωραία σέντρα βρήκε τον Τσώνη και ο τελευταίος έκανε τη κεφαλιά με τη μπάλα να περνάει μόλις άουτ

20′ Σουτ του Φραγκουλάκη η μπάλα λίγο άουτ

26′ Γύρισμα Δωροβίνη από δεξιά, ο Γιαλούσης σωτήρια απομακρύνει και ο Κανδυλάκης που μπήκε στη φάση έδιωξε τη μπάλα μακριά

29′ Μεγάλη φάση για τον Ηρόδοτο. Στην αρχή της φάσης η ομάδα από τη Νέα Αλικαρνασσό ζητάει χέρι εντός περιοχής ενώ στη συνέχεια μετά από σέντρα του Φραγκουλάκη και κεφαλιά του Γαρεφαλάκη ο Παπαδόπουλος εκπληκτικά έδιωξε κόρνερ

30′ Σέντρα Θοδωρή Κωνσταντινίδη στο δεύτερο δοκάρι, ο Παπανικολάου έκανε αμέσως το σουτ με τη μπάλα να φε΄γει άουτ

43′ Σουτ του Δωροβίνη ο Κασμερίδης μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.

50′ Κόρνερ από το Φραγκουλάκη με τη μπάλα να περνάει από πολλά σώματα

65 ΓΚΟΛ Ο ΗΡΟΔΟΤΟΣ. Μετά από κόρνερ του Φραγκουλάκη ο Κανδυλάκης που βρέθηκε στην πορεία της μπάλας με κεφαλιά έκανε το 0-1

Πάντως, οι γηπεδούχοι θεωρούν ότι η μπάλα δεν περασε τη γραμμή.

72′ ΓΚΟΛ Ο ΗΡΟΔΟΤΟΣ. Μετά από εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ του Φραγκουλάκη ο Γιαλούσης με κεφαλιά έκανε το 0-2

74′ Μεγάλη φάση για τον Φωστήρα. Ο Σιμωσης με σουτ μέσα από την περιοχή έστιελε τη μπάλα στο δοκάρι

80′ Κεφαλιά Σίμωση μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος

85′ Φάουλ Δωροβίνη η μπάλα άουτ

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Πάρης Ανδράλας) Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης Θ. (83′ Δρόσης), Μανδύλης (75′ Πρίκας), Πατσταζόγλου, Τσώνης (68′ Χουστουλάκης), Σκάρος , Παπανικολάου (52′ Ζαγοριανός), Καλημέρης, Σίμωσης, Δωροβίνης, Κωνσταντινίδης Α..

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Μανώλης Παπαματθαιάκης) Κασμερίδης, Γιαλούσης, Κανδυλάκης, Μπάμπης, Προβυδάκης (78′ Μπαλάφας), Αργκιλέσι, Κασαπάκης (70′ λ.τρ. Καρατζαόγλου), Γαρεφαλάκης (55′ Μελισσόπουλος), Μωραϊτης (85′ Καργιωτάκης), Φραγκουλάκης, Μωραϊτης.