Φωστήρας Ηλιούπολης-Πανερυθραϊκός 5-2

Σαρωτικός ο Φωστήρας Ηλιούπολης, συνέτριψε τον Πανερυθραϊκό με 5-2. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο και πήραν δίκαια το τρίποντο. Στο 12’ ο Σουμελίδης με πέναλτι έκανε το 0-1 και επτά λεπτά αργότερα, ο Φάρος κι αυτός από την … άσπρη βούλα, ισοφάρισε σε 1-1. Το 2-1 σημείωσε το 37’ ο Βουλτσίδης και στο 39’ ο Μπλέτσας ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-1. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-2 στο 55’ με τον Σουμελίδη και στη συνέχεια ο Κωστελέτος πέτυχε δύο τέρματα στο 72’ και στο 84’ και διαμόρφωσε το τελικό 5-2.

Πλέον, η ομάδα της Ηλιούπολης θέλει έναν βαθμό για να κερδίσει την παραμονη και μαθηματικά.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Όντος, Παναγιωτάρας και Τσολακίδης

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Παύλος Κυριακουλέας): Μωραΐτης, Παπίγκου, Ν Ασωνίτης, Αϊβάζης, Βουλτσίδης, Μπαρδάκης, Φάρος, Τσαφουράς (65’ Κωστελέτος), Μίζιος (57’ Σάχου), Λεπτάκης, Μπλέτσας (73’ Β. Ασωνίτης).

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Αντώνης Τσιμπάκης): Μπακοδήμος, Σουμελίδης, Γκριτζάς, Γεωργακόπουλος, Μπαμπαλούκας, Κατσάρας, Δημαράς (46’ Γλυνός), Αναγνώστης, Πιπεράς (73’ Νταλέγκα), Αραπατζής, Τσεβάς