Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Φοίνικας Αγίας Σοφίας – Πανφαληρικός 2-1

Στην επανάληψη ο Φοίνικας Αγίας Σοφίας έκανε την ανατροπή και νίκησε με 2-1 τον Πανφαληρικό.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ζωηρά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο 39’ με τον Ζερτίδη Γ.,ενώ είχαν και δοκάρι στο 42΄με τον Μπλέραντ.

Ο Φοίνικας πήρε τα ηνία του αγώνα στην επανάληψη  . Έτσι αφού ισοφάρισε στο 69’ με τον Περάμαντζη , πήραν τη νίκη στο 75΄με πέναλτι που κέρδισε ο Περάμαντζης και μετέτρεψε σε γκολ ο Στρίγκος

Καλός ο διαιτητής Τραϊφόρος

ΦΟΙΝΙΚΑΣ :Βλαχουτσάκος, Κανάρης ( 46’ Καλύμνιος) Γούτης( 78’ λ.τρ. Μπροτζάκης ) , Ψωμάς, Κοντεσόπουλος, Λεβαντής, Αντωνίου, Κοντογιαννόπουλος, Μπουμπουλίδης, Περάμαντζης, Στρίγκος

ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ : Τόλης, Πανγαιβωτόπιυλος, ΡΕισόπουλος, Νάκας, Γκότσης( 76’ Άγγος ) , Μπλέραντ, Ρούνι, Μαυρίκος, Ζερτίδης Γ. , Γκερντάντζε( 80’ Ζερτίδης Δ.) , Γκούμας