Τσαμόπουλος: Δεν επιτρέπεται να δεχόμαστε τέτοιου είδους γκολ

Απογοήτευση επικρατεί στις τάξεις της Νέας Ιωνίας μετά την ήττα που γνώρισε ο προσφυγικός σύλλογος στο ματς της πρεμιέρας από τον Κισσαμικό. Ο Γιώργος Τσαμόπουλος εμφανίστηκε δυσαρεστημένος από τον τρόπο που αντιμετώπισαν οι ποδοσφαιριστές του το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά δεδομένου ότι η ομάδα του βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 αρκετά νωρίς. Χαρακτηριστικές είναι και οι δηλώσεις που παραχώρησε αμέσως μετά το ματς στην ιστοσελίδα www.stoplekto.gr όπου και τόνισε: Δεχθήκαμε ίσως το πιο γρήγορο γκολ του πρωταθλήματος, πράγμα που επηρέασε πολύ και την ψυχολογία μας και το πλάνο που είχαμε για το παιχνίδι μας. Έτσι αναγκαστήκαμε σε αλλαγές τακτικής και προσώπων. Σταδιακά μπήκαμε μέσα στο παιχνίδι όμως σε καθοριστικό σημείο του ημιχρόνου πάλι από ατομικά λάθη δεχθήκαμε το δεύτερο τέρμα και το παιχνίδι δυσκόλεψε αρκετά για εμάς. Δεν απειλήσαμε όσο θέλαμε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου την αντίπαλη ομάδα και έτσι ο Κισσαμικός έκλεισε το ημίχρονο με 2-0 δίκαια αλλά με γκολ που ήταν προσφορά δικιά μας. Στο β’ μέρος αλλάξαμε αρκετά πράγματα στο παιχνίδι μας, είμαστε η ομάδα που είχαμε την πρωτοβουλία και σε γρήγορο χρονικό διάστημα μειώσαμε σε 2-1. Μετα από λίγο είχαμε την μεγάλη ευκαιρία του αγωνα όμως η κλάση του Λαζαρίδη αποσόβησε την ισοφάριση. Σε αυτό το διάστημα ο Κισσαμικός ήταν αρκετά επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις εκμεταλλευόμενος τα δικά μας ρίσκα στο παιχνιδι και σε μια από αυτές τις αντεπιθέσεις τελείωσε το ματς σκοράροντας λίγο πριν τη λήξη του αγώνα. Συμπερασματικά θα έλεγα ότι ο Κισσαμικός άξιζε τη νίκη αλλά εμείς δώσαμε δικαιώματα με λάθη ανεπίτρεπτα για το επίπεδο αυτή της ομάδας τα οποία καθόρισαν την εξέλιξη του αγώνα. Συγχαρητήρια στον Κισσαμικό που είναι μια εξαίρετη ομάδα και εμείς θα πρέπει να ανασυνταχθούμε γρήγορα, να δουλέψουμε πάνω στα λάθη μας και να κοιτάξουμε το επόμενο ματς με τον Ηλυσιακό