Ε.Π.Σ.Α

Τεράστια πρόκριση για τον Άρη Πετρούπολης, 1-0 το Αιγάλεω

Ο Άρης Πετρούπολης ήταν η ομάδα που κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ αφού πήρε τη νίκη με 1-0 κόντρα στο Αιγάλεω εξασφαλίζοντας την πρόκριση. Οι παίκτες του Αλέξη Γκλεγκλέ έπαιξαν ψυχωμένα και κατάφεραν να πάρουν μια τέραστια πρόκριση από στην ιστορικότερη ομάδα της κατηγορίας.

Το τέρμα που έκρινε τον αγώνα σημείωσε στα πρώτα λεπτά ο Κυριαζής με φάουλ, με τους γηπεδούχους να κρατούν το υπέρ τους σκορ μέχρι το τέλος.

Από την άλλη, το Αιγάλεω πάλεψε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα έχοντας δοκάρι στο 11′ με τον Παπουτσή έπειτα από σουτ.

Με τον Ρούσσο στο 28′ να βλέπει το χλυαρό σουτ που επιχείρησε να καταλήγει στην αγκαλιά του Τσαφάι. Στο 60΄ο Τσέλα μεταβίβασε στον Νικόλι αλλά το σουτ του τελευταίου πέρασε ελάχιστα άουτ

Την ίδια τύχη είχε ο Άρης στο επόμενο λεπτό το 61΄ όταν ο Λάπας έστρωσε στον Ζούκα το σουτ του οποίου πέρασε μόλις άουτ. Στο 60′ και στο 61′ τα σουτ των Νίκολι και Ζούκα πέρασαν μόλις άουτ με τον Τζανέτο στο 65′ να μην μπορεί να βρει στόχο μετά από όμορφο σουτ. Στο 79′ το Αιγάλεω έμεινε με παίκτη λιγότερο στο γήπεδο λόγω αποβολής του Μπρεστοβίτσκι με δεύτερη κίτρινη.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ : Τσεφάϊ , Λάπας, Παναγιωτίδης ,Βασιλάκος , Νίκολι , Λάλα, Παούρης , Ζούκας ( 82΄ Κρητικός ) , Κυριαζής( 92΄ Ντούλας ) , Tσέλα ( 70΄ Μπουφίδης ) , Τσάτσα

A.O. AΙΓΑΛΕΩ : Γιώρας, Παπουτσής, Μπρεστοβίτσκι, Αρβανίτης, Τζανέτος , Παπαθανασίου ( 83΄ Μεταλλινός ), Ναυπλιώτης, Κωστερίδης ( 46΄ Βάσος ) , Ρούσσος, Λοϊζίδης ( 64΄ Κοντιζάς ) , Τουλουβασίλης