Συνεχίζει με νίκες ο Ίκαρος Καλλιθέας Ν.Φαλήρου 2-0 την ΑΕ Σαρωνικού Αίγινας

Νέα φιλική νίκη για τον Ίκαρο Καλλιθέας Νέου Φαλήρου που επικράτησε με 2-0 της ΑΕ Σαρωνικού Αίγινας στο τρίτο ματς προετοιμασίας για τη φετινή περίοδο.Οι νικητές ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού αλλά δεν κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο να παραβιάσουν την εστία του πολύ καλού Μπακομήτρου παρά τις ευκαιρίες των Κολγιοκαι Ατματζίδη Τρίμπου και Μυλωνά.
Στο δεύτερο ημίχρονο πολύ νωρίς στο 47` ο Γεωργίου απο εξαιρετική ασιστ του Ομεράι πλάσαρε υπέροχα πάνω από τον αντίπαλο τερματοφυλακα ανοιγωντας το σκορ για
την ομαδα του Ικαρου.Στη συνεχεια ο ρυθμος του ματς επεσε,ο Ικαρος εχασε ανεπαναληπτη ευκαιρια με τον Γονατα ενω 2 πολυ καλα σουτ του Φουντουκιδη περασαν μολις αουτ.Ο Σαρωνικος απειλησε με τον Κουβατσο 2 φορες η μια με κεφαλια που εδιωξε πριν τη γραμμη ο Λαουταρης και με πλασε απο πλαγια θεση που βγηκε αουτ.Το τελικο 2-0 εγινε στο 87` οταν ο Γεωργιου με ομορφη ατομικη προσπάθεια έδωσε μισό γκολ στον Κουση που δεν αφησε την ευκαιρια ανεκμεταλευτη και σφράγισε τη  νίκη .
Επόμενο φιλικό και πιο δυνατό έως τώρα για τον Ίκαρο την Τετάρτη με τον Εθνικό.