Στους Παίδες ο Πειραιάς , στους Νέους η Δυτική Αττική( 3-1)

miktes

Από μια νίκη σημείωσαν χθες οι Μικτές Παίδων και Νέων της ΕΠΣ Πειραιά και της ΕΠΣ Δυτικής Αττικής που έγιναν χθες στο γήπεδο Κορυδαλλού και μάλιστα με το ίδιο σκορ . Αναλυτικά οι αγώνες :

3-1 οι Παίδες του Πειραιά

Ανώτερη η Μικτή Παίδων της ΕΠΣ Πειραιά επικράτησε με 3-1 της αντίστοιχης της ΕΠΣ Δυτικής Αττικής

Οι Πειραιώτες προηγήθηκαν 2-0 στο α’ μέρος με τέρματα των Ράπτη 16’ και Κατσαβριά 25’. Μείωσαν οι φιλοξενούμενοι στο 72΄με πέναλτι του Αντωνίου  για να σημειώσει το τελικό 3-1 ο Ρενιέρης με τη λήξη ( 80’)

Καλός ο διαιτητής Ρεσίτης( Αθήνας)

ΠΑΙΔΕΣ ΠΕΙΡΑΙΑ : Ζέζας, Σκευφύλακας(76’ Παπαϊωάννου) Ρήττας, Κατσαβριάς, Πασσαλής( 68’λ.τρ. Ρενιέρης) , Μπιζιργιάννης( 76’ Σούτας) Οστά Χασάν, Γεωργιάδης( 41΄Καρδακάρης) Ράπτης, Πρίφτης, Ταμπουρατζής( 56’ Καρκαβίτσας)

ΠΑΙΔΕΣ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ : Στρατιώτης( 52΄Πλάκας) Μπούρης, Παλιγγίνης, Δριμούσης Χατζητσοπάνης, Χριστόπουλος( 52’ Κορωναίος) Σταμέλος Δ.( 60’ Σταμέλος Σ.) Δούκας( 41΄Λάσκος) , Μοίρας, Τσιμπουρλάς( 52’ Παπακωνσταντίνου) Αντωνίου.

3-1 οι Νέοι της Δυτικής Αττικής

Δίκαια επικράτηση της μικτής Νέων Δυτικής Αττικής

Γρίμμας( Αθήνας) που νίκησε τη Μικτή Πειραιά με 3-1 .

Οι νικητές προηγήθηκαν στο 9’ με πέναλτι του  Ηλιόπουλου για να ισοφαρίσει στο 38’ ο Μόσχος.

Η ομάδα του Αποστόλη Λινάρδου σημείωσε δυο ακόμα τέρματα στην επανάληψη με τους Αλεξίου 68’ και Φίλε 74’.

ΝΕΟΙ ΠΕΙΡΑΙΑ : Κλαδάκης, Κόμης, Τσουκαλάς, Μελάς, Παπανικολάου, Μπαλόπιτος, Θεοδώρου( 60’ Λαζάρου) , Λουβής( 62΄Γκόγκας) , Κοκκινάκης, Μόσχος, Πατινιώτης( 46’ Καρβούνης)

ΝΕΟΙ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ: Μπακόλας, Αλεξίου, Σαχόλι, Παπαϊωάννου, Ρετζέπης, Τσαφταρίδης, Σούτας( 58’ Μπούρης) , Αγγελόπουλος, Φίλε( 77’ Πετρούτσος) , Χατζής( 46’ Φρυγανάς)  , Ηλιόπουλος

• Και στους δυο αγώνες κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του 15χρονου  ποδοσφαιριστή της Χαλκηδόνας  Άγγελου Κουρή  που έφυγε  πρόσφατα τόσο άδικα από τη ζωή .Να σημειωθεί ότι οι παίκτες των Μικτών Πειραιά αγωνίστηκαν με μαύρα περιβραχιόνια ενώ αντί για «Πειραιά» φώναξαν ρυθμικά το όνομα του Άγγελου….