Ε.Π.Σ.Α

Στα πέναλτι την πρόκριση η Νέα Ιωνία

Η Νέα Ιωνία νίκησε στα πέναλτι με 10-9 τον ΑΟ Ιλίου, εκτός έδρας και πανηγύρισε την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπελλου. Στο 69’ ο Ξηντάρας με πέναλτι άνοιξε το σκορ (0-1). Η εσχάτη των ποινών καταλογίστηκε σε ανατροπή του ίδιου από τον Δαούτη και μάλιστα αποβλήθηκε ο αμυντικός των γηπεδούχων. Στο 93’ ο Πλάκας ισοφάρισε σε 1-1. Έτσι έληξε το 90λεπτο και η παράταση και στα πέναλτι η Νέα Ιωνία ευστόχησε και στα δέκα που χτύπησε, ενώ το τελευταίο πέναλτι του ΑΟ Ιλίου που εκτέλεσε ο γκολκίπερ Σκυριανός έφυγε άουτ.

Τζαννής, Καφρίτσα και Αρβανίτη.

ΑΟ ΙΛΙΟΥ: Σκυριανός, Σαρλάς, Νάτσης, Δαούτης, Πλάκας, Βένδρας (102’ Λερούτσος), Αντωνόπουλος, Κάρο (46’ Καλογερής), Παπαδημητρίου (72’ Χαραλάμπους), Κίτσας (57’ Σιαδήμας), Μεχμέτι.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Παπουτσής, Τζήφας, Δρυμωνίτης, Σκλαβενίτης, Μέμης (79’ Δούκας), Μύττης, Πετράκης (53’ Χατζηπαναγιώτης), Βογατσάς, Πρισιμιτζής, Καρβούνης (60’ Πανταγιάς), Ξηντάρας (88’ Σταθόπουλος).