Στα πέναλτι ο Δίας Κορυδαλλού 6-5 την Ένωση Α.Α. Ρέντη

Δεύτερη συνεχόμενη πρόκριση στο Κύπελλο Πειραιά για το Δία Κορυδαλλού, που παίζοντας ψυχωμένα απέκλεισε στα πέναλτι με 6-5(0-0 κ.δ. και παρ.) την επιπόλαια Ένωση Απόλλωνα Ακράτητου Ρέντη.

Οι Ρεντιώτες στο 32’ είχαν δοκάρι με τον Κολοφώτη Ι., στην καλύτερη ευκαιρία του αγώνα σε 90 λεπτά και παράταση.
Πιο εύστοχος στα πέναλτι ο Δίας κατάφερε να σκοράρει με τους Πούλια, Μπουρογιαννόπουλο, Μοσχονά, Φίλη και Καίσαρη, ενώ αστόχησαν οι Χαρατσάρης(δοκάρι) και Μπούνας(άουτ).
Η Ένωση έπεσε πάνω σε έναν εκπλητικό Μπούρα, που απέκρουσε τις εκτελέσεις των Κουτούζο και Τουλούπη, ενώ εκείνη του Κουιμτσίδη σταμάτησε στο δοκάρι. Αντίθετα ευστόχησαν για τους Ρεντιώτες οι Κεσανίδης, Φιλόπουλος, Κολοφώτης Ι., Σκεντέρας και Σαπάτης.
Άριστος ο διαιτητής Ανθόπουλος.
ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Μπούρας, Μοσχονάς, Βαβουράκης(91’ Μπούνας), Πηταράκης, Ρίζος, Πούλιας, Ντουμιτρίου(71’ Φίλης), Καφτατζής(58’ Σκούταρης Ν.), Μπουρογιαννόπουλος Κ., Χαρατσάρης Σ., Γιαννιτισώτης(101’ Καίσαρης).
ΕΝΩΣΗ ΡΕΝΤΗ: Σαπάτης, Κολοφώτης Η.(60’ Σκεντέρας), Κεσανίδης, Κουιμτσίδης, Παπαθανασάκης, Καμαράδος Ε., Φιλόπουλος, Κουτούζος, Τοπίκογλου(105’ Τουλούπης), Κολοφώτης Ι., Καμαράδος Χ.(60’ Παπαγρηγορίου).