Ε.Π.Σ.Α

Στα πέναλτι ο Αθηναϊκό 2-4 τον Ήφαιστο Περιστερίου

Στη διαδικασία των πέναλτι, ο Αθηναϊκός νίκησε στο Περιστέρι τον τοπικό Ήφαιστο με 4-2 και πέρασε στην τέταρτη φάση του κυπέλλου. Το 90λεπτο και η παράταση βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα. Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να «καθαρίσουν» το ματς στο 25’, αλλά το πέναλτι που εκτέλεσε ο Νησαριώτης έφυγε άουτ. Επίσης στο 110’ αποβλήθηκε ο Πετριτάι για εξύβριση. Από την «άσπρη βούλα» ο Ήφαιστος ευστόχησε σε δύο ενώ ο Αθηναϊκός σε τέσσερα και διαμορφώθηκε έτσι το τελικό 2-4.

Καλή η διαιτησία των Στεργιώτη, Μητράκου και Κίκηρα.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Σεράφης, Καλογερόπουλος, Τζωρτζάκης (46’ Σφίχτης), Θηβαίος, Ντάτσι, Ζαφειράτος, Βλασσόπουλος (63’ Παπαχριστόπουλος), Βελλιανίτης, Νησαριώτης, Νίκου (75’ Τσαγρής), Καλκανάκος (56’ Τσιάνος).

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Γιαννούτσος, Παπαζαφείρης (46’ Τσοχαντάρης), Ζάγκος, Πλάκα, Καλίτσης (68’ Χαραλαμπόπουλος), Εστυλιανίδης, Κυριακάκης, Βελλής, Κώτσι (75’ Πετριτάι), Μποζνάκης (102’ Πετρόπουλος), Αθανασιάδης.