Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Σπίθα  – Φοίνικας Αγίας Σοφίας 1-2

Καλπάζει ο Φοίνικας Αγίας Σοφίας που επικράτησε της Σπίθας στη Νίκαια με 1-2 και σημείωσε την τέταρτη νίκη σου σε ισάριθμους  αγώνες.

Παρόλο ότι αγωνιζόταν από το 29’ με δέκα παίκτες  ο Φοινίκας κυριάρχησε στο παιχνίδι . Στο λεπτό αυτό ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων απέκρουσε την μπάλα με τα χέρια εκτός περιοχής  και αποβλήθηκε αντικατασταθείς από τον Σταυρίδη.

Και ενώ οι νικητές είχαν διπλό δοκάρι στο 52΄ με του Λούπο και Κουτλή, στο αμέσως επόμενο λεπτό ( 53’) βρήκαν τον δρόμο για τα δίκτυα με τον Κοντογιαννόπουλο για να διπλασιάσει ο Κουντουριώτης στο 64’ με πέναλτι.

Η Σπίθας μείωσε στο 73’ με τον Καραδημητρίου.

Καλός ο διαιτητής Κίκης

ΣΠΙΘΑ: Νταβτιάν, Λαμπράκης, Μακρής9 86’ Σέκα) Πιεράκος, Παπαδόπουλος ( 68’ Κοψίδας) Μέξης, Μουστάκας, Σαμωνάκης( 63’ Καραδημητρίου) Καραμιχάλογλου, Μιχαηλίδης, Τσαμπαρλής( 54’ Κλάδης)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ : Νίκας, Δεδούσης ( 68΄Νέστορ) , Γούτης( 30’Σταυρίδης) Αντωνίου, Κοντογιαννόπουλος, Αλούση, Δρυγιαννάκης, Λούπος( 75’ Τζουανάτος), Κουτλής( 57’ Κολλυρόπουλος) , Κουτσουναμέντος, Κουντουριώτης .