Σημαντική νίκη για Φωστηρα Ηλιούπολης

Ο Φωστήρας Ηλιούπολης ήταν καλύτερος και νίκησε την Αθηναΐδα στο γήπεδο της Κυψέλης με 3-1. Στο 3’ ο Φάρος έκανε το 0-1 και στο 8’ ο Λεπτάκης έγραψε το 0-2. Οι φιλοξενούμενοι τριπλασίασαν τα τέρματά τους στο 17’ με τον Κωστελέτο και το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 70’ με πέναλτι ο Τσελίκας. Στο 87’ οι νικητές είχαν δοκάρι με τον Σάχου.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Πατεράκης, Τζαβέλλας και Κ. Μαχαίρας.

ΑΘΗΝΑΪΔΑ: Βήχας, Τσελίκας, Πανταζόπουλος, Κινδιλίδης (31’ Κατσιώρης), Δουλουμόπουλος, Χανδαλέπας, Κονιτόπουλος (46’ Λιερός), Γκοργκόλης (67’ Γώγος), Ράπι, Βαγγέλης, Μάντεσης (60’ Χαλεπλιάν).

ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: Τσώνης, Τζήμας (57’ Π. Τσαπικούνης), Παπίγκου (52’ Σάχου), Β. Ασωνίτης, Βουλτσίδης, Μπαρδάκης, Φάρος, Αϊβάζης, Κωστελέτος (86’ Μερτζανίδης), Λεπτάκης, Α. Μίζιος (46’ Ν. Ασωνίτης).