4ος Όμιλος

Ρίζος: Μας πείραξε ο τρόπος που χάσαμε

Παροτι έδωσε πάρα πολλά στον αγωνιστικό χώρο αποχώρησε με σκυμμένο το κεφάλι και αιτία αποτελεί το γεγονός ότι γνώρισε την ήττα από τον Εργοτέλη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Η αναφορά μας γίνεται στον Ηλυσιακό που ηττήθηκε με 2-1 από τον Κρητικό σύλλογο την προηγούμενη αγωνιστική, ωστόσο, η προσπάθεια του Αθηναϊκού συλλόγου ήταν άξια θαυμασμου. Οι παίκτες του Αλέκου Ρίζου πάλεψαν το ματς και αυτό ικανοποίησε αρκετά τον έμπειρο προπονητή ο οποίος αναφερόμενος στο ματς τόνισε:

Είμαστε αρκετοί ευχαριστημένοι από την προσπάθεια των παιδιών. Παίξαμε απέναντι σε μια σαφώς πιο ποιοτική ομάδα και στο α’ μέρος ο αντίπαλος είχε την πρωτοβουλία αλλά στην επανάληψη ανεβάσαμε στροφές και πιέσαμε αρκετά τον Εργοτέλη. Μας ενοχλεί πάρα πολύ ο τρόπος με τον οποίο χάθηκε το παιχνίδι. Οι παίκτες ήταν συγκεντρωμένοι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, όμως από τη στιγμή που οι παίκτες κατάλαβαν ότι πέρασε ο χρόνο των 3′ έχασαν για λίγα δευτερόλεπτα την αυτοσυγκέντρωση τους και το πληρώσαμε. Οφείλουμε να συνεχίσουμε γιατί μας περιμένει δύσκολη συνέχεια. Πλέον το μυαλό μας βρίσκεται στον επόμενο αγώνα Κυπέλλου με αντίπαλο τον ΠΟΑ’.