8ος Όμιλος

Πρόκριση για τον Ο.Φ. Ιεράπετρας, 1-0 την Καβάλα

Ιστορική  πρόκριση  για  τον  ΟΦΙ  σήμερα  το  απόγευμα  στον Κορυδαλό  στην  Αθήνα. Η ομάδα από την Ιεράπετρα κέρδισε  την  Κάβαλα με  1-0  και  πέρασε  στους  “4”του  Κυπέλλου  Ερασιτεχνών  Ελλάδος για πρώτη φορά στην ιστορία του.
Σήμερα  το  απόγευμα  στον Κορυδαλό  ο ΟΦΙ είχε  ένα πολύ  καλό  πρώτο  ημίχρονο , όπου  πέτυχε  ένα  ωραίο γκολ με τον Καραγιάννη με  σέντρα σούτ  από  δεξιά  και  είχε  ευκαιρίες  να  πετύχει  και  άλλα γκολ  και  να…  κλειδώσει  το  ματς.
Στο  δεύτερο  ημίχρονο  η  νεανική  ομάδα  της  Καβάλας  είχε περισσότερες δυνάμεις , αυτό  φάνηκε  τουλάχιστον  στον  αγωνιστικό  χώρο , και  πίεσε  τον  ΟΦΙ . Εχασε  δύο  πολύ  καλές  ευκαιρίες  να  ισοφαρίσει  όμως  η  εστία  του  Πρίφτη  έμεινε για ένα ακόμα αγώνα ανέπαφη.
ΚΑΒΑΛΑ: Δήμιζας, Ηλιάδης (46’ Μπλιός), Λυμπεράκης , Παυλίδης (87’ Σέχου), Αλιατίδης, Αδαμάκης, Θωμαϊδης, Ντουρτμές (87’ Προβατίδης), Παπαδόπουλος (69’ Χατζηκυριάκου),Κέρθι, Βαλαβανόπουλος.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ: Πρίφτης, Πηγιάκης, Καραγιάννης, Κορομηλάς, Τσελεπής, Πετάσης, Μπέντι, Ουζούνογλου, Ντιαντά (15’Κωνσταντίνου), Παπαδόπουλος (86’ Ακαμωτάκης), Κορέτα (80’ Στιαχτάρης).