Πεύκη- Ανθούπολη 2-1

Μέτρια εμφάνιση η Πεύκη

Δύσκολα ο Α.Ο Πεύκης νίκησε με 2-1 την Ανθούπολη. Η ομάδα της Πεύκης έκανε μέτριο παιχνίδι ενώ η Ανθούπολη ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο.

Αν και η Πεύκη πήρε κεφάλι μόλις στο 3΄με τον Σακελλαρίου δεν κατάφερε να κάνει κάτι παραπάνω στο πρώτο ημίχρονο. Η Ανθούπολη ήταν καλύτερη και ισοφάρισε στο 25΄με τον Παππά.

Στο δεύτερο ημίχρονο μόλις μπήκε στον αγώνα ο Μαρκομιχάλης δημιούργησε τη φάση του γκολ του Ετόκα στο 63΄.

Η Ανθούπολη έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 90΄να «κλέψει» την ισοπαλία όταν μετά από κόρνερ και άστοχη έξοδο του Καραγεώργου δεν μπόρεσε να προωθήσει τη μπάλα στα δίχτυα ο Μαντινιώτης.

Πολύ καλή η διαιτησία του Ιωσηφίδη (Χαλιάσος – Γκαβέρας).

ΠΕΥΚΗ: Καραγεώργος, Καψάσκης, Αλεβίζος, Πιτέλης, Καραμπέτσος, Ψιλούδης, Πιπεριάς (61′ Μαρκομιχάλης), Βάλσαμος, Σακελλαρίου (53′ Ρόκα), Μάνγκαν, Κάρμας (28′ Ετόκα).

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Σταματίου, Στρείδης, Πάζα, Κολιοπάνος, Νόκας, Δούμας (70′ Παραμύθης), Μπούζι, Μπότσας, Παπαχρήστου, Παππάς (52′ Καραμίντζας), Μήτσης (76′ Μαντινιώτης).

Ρεπορτάζ: Λάμπρος Πέγκος