Πεντάρα η Σταμάτα στον Μαύρο Αετό Πολυδενδρίου

Καρέ σημείωσε ο Κώστας Τσεβάς

Τα αδέλφια Τσεβά «καθάρισαν» για την Σταμάτα που νίκησε με 5-1 τον Μαύρο Αετό Πολυδενδρίου. Ο ένας (Χρήστος) έφτιαχνε, ο άλλος (Κώστας), έβαζε (πέτυχε καρέ τερμάτων)και το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου μετατράπηκε σε 5-1.

Η Σταμάτα προηγήθηκε με τον Κώστα Τσεβά για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι που ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο προπονητής του Α.Ο Σταμάτας Παντελής Καραγιάννης πέρασε στον αγώνα τον Κοσμά Πέππα και τον Χρήστο Τσεβά και άρχισε η παράσταση για έναν ρόλο.

Ο Χρήστος Τσεβάς δημιούργησε όλο το παιχνίδι των γηπεδούχων ενώ ο Κώστας Τσεβάς συνέχισε το βιολί του και εκτός από το γκολ που είχε πετύχει στο πρώτο ημίχρονο σημείωσε άλλα τρία. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Πέππας.

ΣΤΑΜΑΤΑ: Πετράκης, Συράκος Γ, Ζώντος (78΄Συράκος Θ), Μπόρας, Ντιούφ, Καλογήρου, Δεσύλλας, Μοίρης, Τσεβάς Κ, Ζαρακωβίτης (47΄Τσεβάς Χρ), Πράσινος ( Πέππας).