Πειραιώτικα…με τον Αντώνη

Οργασμός χθες από το πρωί στα γραφεία της ΕΠΣΠ . Όλοι μαζί  , διοικούντες και υπαλληλικό προσωπικό , εργάζονταν πυρετωδώς  για να φέρουν σε πέρας τις υποχρεώσεις τους  μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια ώστε να έχει επιτυχία ο αυριανός τελικός που θα γίνει στο γήπεδο Γ.Καραϊσκάκης…..

Έχασε τις αισθήσεις του αμέσως μετά το τέλος του αγώνα με τους Σαλαμινομάχους ο γκολκίπερ της Θύελλας Μοσχάτου Κωνσταντίνος Ρεντζέπης. Όλοι έτρεξαν πάνω στο 20χρονο παλικάρι . Η  γιατρός του αγώνα κυρία Καρελάκη το συνέφερε, ενώ σημαντική ήταν η συνεισφορά  του υπευθύνου του ακαδημιών της Σαλαμινιώτικης ομάδας Βάιου Σούλτου που έδειξε τεράστιο ενδιαφέρον .Ο  Ρεντζέπης μεταφέρθηκε στο Τζάνειο Νοσοκομείο όπου υποβλήθηκε σε σειρά ιατρικών εξετάσεων . Το πολυτιμότερο αγαθό είναι η υγεία  και γι΄ αυτό είναι πολύ σημαντικό όλοι να προσέχουν και να υποβάλλονται σε ιατρικές εξετάσεις…

Θα μας …τρελάνουν εκεί στον Αστέρα Κερατσινίου . Πριν δυο εβδομάδες νίκησαν εκτός έδρας την ΑΕ Χατζηκυριακείου με 4-5 ( κατά το Νόριτς- Λίβερπουλ) .Προχθές νίκησαν στο Πέραμα το Νέο Ικόνιο με 3-6 . Αγγλία γίναμε….

«Στραβοπάτησε » ο Ατρόμητος Κερατσινίου που έφερε απροσδόκητη ισοπαλία με την ουραγό Ένωση Καμινίων . Ισοφαρίστηκε με πέναλτι στο 97’. Δεν ξέρουμε αν καταλογίστηκε σωστά  ή όχι. Ούτε αν άφησε επιπλέον χρόνο των καθυστερήσεων ο διαιτητής Μαυρομιχάλης . Άλλωστε ο ρέφερι είναι ο μόνος υπεύθυνος για την χρονική διάρκεια ενός αγώνα. Δεν μπορεί να ελεγχθεί γι’ αυτό. Προσέξτε όμως . Το γκολ μπήκε στο 97’ ή αν θέλετε στο 90’,91’,93’ . Δεν μπήκε στο …52’ όπως γράφτηκε στο φύλλο αγώνα. Ούτε στο 85’ που αναφέρεται στο σάιτ της ΕΠΣΠ που ανέβηκε από τον ίδιο τον διαιτητή . Ορισμένα πράγματα χρειάζεται να τα προσέχουμε . Για διαφόρους λόγους…