Παπασπύρου: Κρίμα να μην πιάνει… τόπο η προσπάθεια μας

Απογοητευμένος παρουσιάστηκε ο προπονητής του ΠΑΟ Ρουφ, Δημήτρης Παπασπύρου, από την εξέλιξη που πήρε ο αγώνας με το Φωστήρα Ηλιούπολης ο οποίος τελικά έληξε ισόπαλος με σκορ 2-2. Αρχικά, ο προπονητής της ‘Αούστρια’ υποστήριξε ότι ο αντίπαλος προηγήθηκε σε μια στιγμή αδράνειας υποστηρίζοντας παράλληλα ότι είναι αμαρτία να πηγαίνει στα.. σκουπίδια η προσπάθεια των παικτών του. Αναλυτικά, το κειμενο

Στο α’ ημίχρονο χωρίς να γίνει καμία φάση και από τις δυο ομάδες βρεθήκαμε χωρίς να καταλάβουμε πως πίσω στο σκορ, παρότι είχαμε και δοκάρι στο 0-1. Στο β’ ημίχρονο υπερβάλαμε εαυτούς και φτάσαμε στην ισοφάριση. Είναι κρίμα για την προσπάθεια των παικτών να γίνονται έτσι τα παιχνίδια και πιστεύω ότι στη συνέχεια θα βγάζουν το πάθος που έχουν και τη θέληση. Το θετικό ήταν η επανεμφάνιση του ταλαντούχου Τομπουλίδη μετά από δυο χρόνια και το θεωρούμε σαν νέα μεταγραφή.