Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

ΠΑΟΚ Μάνδρας- Μικρασιατική 3-1

Με αντεπίθεση διαρκείας στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ Μάνδρας, αν και είχε μείνει πίσω στο σκορ επικράτησε με 3-1 της δυναμικής Μικρασιατικής.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Καλαϊτζή στο 41’.

Στην επανάληψη ανέλαβαν δράση για τον ΠΑΟΚ τα αδέλφια Κακοσίμου.

Στο 46’ ο Ευστάθιος Κακοσίμος κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του από τον γκολκίπερ Υφαντή, φάση για την οποία διαμαρτυρήθηκε η Μικρασιατική στο διαιτητή Σταθόπουλο.

Το πέναλτι μετέτρψε σε γκολ  για την ισφάριση ο έτερος αδελφός Γιώργος Κακοσίμος. Τα δυο αδέλφια σημείωσαν στο τελευταίο δεκάλεπτο ακόμα δυο γκολ, ο Στάθης στο 80’ και ο Γιώργος στο 89’, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα τους.

ΠΑΟΚ: Τσαπάρας, Κακοσίμος Ε., Πλάτανος(72’ Δούκας), Δρούγος, Πέτρου(55’ Παπακωνσταντίνου), Θεοδωρόπουλος, Κοπαλάς(83’ Λάσκος), Βόγκας, Λόλη, Κακοσίμος Γ., Ματζιούρας.

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Υφαντής, Κουτσουμπής(65’ Κουφής), Γκουτσούλας), Συριανός(88’ Χαμπιλάι), Νότα, Καραμπλάκας(79’ Κούρσος), Φουρνάρης, Λουκίδης(84’ Χαλιώτης), Ζουμπουρλής, Βλαχοκυριάκος, Καλαϊτζής.