Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

ΠΑΟΚ Μάνδρας – Μανδραϊκός 1-3

Ο Μανδραϊκός επικράτησε στο φινάλε στο τοπικό ντέρμπι με 3-1 τον ΠΑΟΚ Μάνδρας, ο οποίος όμως κέρδισε τις εντυπώσεις.

Στην επανάληψη κρίθηκε η αναμέτρηση με τον Μανδραϊκό να προηγείται στο 53’ με τον Ετόβ. Ο ΠΑΟΚ έμεινε με δέκα στο 58’ λόγω αποβολής του Θεοδωρόπουλου Δ. για επικίνδυνο παίξιμο. Σε αυτή τη φάση οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν στο διαιτητή Βάτσιο θεωρώντας υπερβολική την απευθείας κόκκινη. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε με τον Κακοσίμο στο 77’, αλλά ο Μανδραϊκός στο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε τη νίκη με γκολ των Μακρίδη(820’) και Ετόβ(89’).

ΠΑΟΚ: Τσαπαράς, Κακοσίμος, Θεοδωρόπουλος Θ. Πετσίτης, Πέτρου, Θεοδωρόπουλος Δ., Λογοθέτης(54’ Ματζιώρης), Βόγγας, Λόλη(54’ Σγουρόπουλος), Ριζάι, Δούκας(74’ Ρέτζα).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ: Πορανίδης, Τσαρτίδης, Πλάτανος(80’ Κακοσίμος), Έβερετ, Σταυρλοπουλος, Τσακίρης, Γεωργιάδης(75’ Βούκα), Τύρπος, Ετόβ, Μακρίδης, Επιτροπάκης(84’ Πέππας).