Παντζιτζιφιακός – ΑΕ Μοσχάτου 0-4

Σαν «αέρας» πέρασε από τις γειτονικές Τζιτζιφιές η ΑΕ Μοσχάτου σαρώνοντας τον ανήμπορο να αντιδράσει Παντζιτζιφιακό με 0-4 .

Με τη νίκη της αυτή η «πράσινη » ομάδα ανήλθε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα κοιτάζοντας με αισιοδοξία το μέλλον.

Στα αξιοσημείωτα η επιστροφή του Παναγιώτη Δρυμούση μετά από 50 μέρες που συνοδεύτηκε μάλιστα και από γκολ.

Οι Μοσχατιώτες σημείωσαν από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Στο α΄ σκόραραν οι νεαροί Κάραβος 19’, και Μουρελάτος 37’ για να σημειωθούν δυο ακόμα τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο από τους Δρυμούση 80’ και Ψυλλάκη 90’.

Πολύ καλή η διαιτησία του Ιωαννίδη Κ.

ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ : Μοχάμεντ , Αποστόλου( 46’ Βραχάτης) , Καρανίκας, Τσεκούρας, Κώτσης, Γιαλουράκης, Φράγκος( 86’ Μπέμπης) , Κουλάι, Κωνσταντίνου( 74’ Γκιόνι) , Ελευθεράκης, Ανδρώνης ( 61’ Μπρεγκάσι)

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Παπαδόπουλος, Γκορόγιας , Σκορδίλης( 46’ Φόνσος) Σουλάι, Καραπιπέρης, Κάραβος( 63’ Δρυμούσης) , Φιαμέγκος( 74΄Ψυλλάκης) , Μουρελάτος , Μπόλης( 80’΄Σόσαρι) , Μπαμίχα, Κάλφας