Πανερυθραϊκός- Ελπιδοφόρος Ο-1

Καλό θέαμα από Ερυθραία και Ελπιδοφόρο.

Μετά από ένα πολύ καλό θέαμα που πρόσφεραν οι δύο ομάδες ο Ελπιδοφόρος Κηφισιάς νίκησε στην Νέα Ερυθραία τον Πανερυθραϊκό με 0-1. Η ομάδα της Ερυθραίας μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και στο 10 λεπτό ο Παπάζογλου δεν έκανε καλά το κοντρόλ μέσα στην περιοχή με αποτέλεσμα ο Στασινος να τον προλάβει και να αποτρέψει το γκολ. Στο 17 λεπτό πάλι ο Παπάζογλου μετά από μπαλιά του Βελαωρα βρέθηκε τετ α τετ και πλάσαρε στα χέρια του Ιωσηπου. O Ελπιδοφόρος ανέβασε στροφές και στο 30 λεπτο προηγήθηκε με κεφαλιά του Θωμά Μακρή μετά από όμορφο συνδυασμό Καραμερη-Κορακακη και Στρατακη. Στο 35 λεπτο μετά από κόρνερ του Στρατάκη, ο Καραμερης έπιασε κεφαλιά που πέρασε μόλις άουτ. Το ημίχρονο τέλειωσε με την εδαφική υπεροχή να την έχει ο Ελπιδοφόρος χωρίς όμως να αλλάξει το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αλλαγές και από τις δυο ομάδες με αποτέλεσμα ο ρυθμός του αγώνα να πέσει. Στο 60 λεπτό ακυρώθηκε ένα γκολ του Μακρή για οφσάιντ και στο 75 λεπτό μετά από έξοχη προσπάθεια του Γκουτσουλα το σουτ του πέρασε μόλις άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μολφεση. Η εικόνα του παιχνιδιού έδειξε έναν Ελπιδοφόρο πολύ καλό με ωραία κυκλοφορία της μπάλας και μια Ερυθραία καλοδουλεμένη σε τακτική και με πολλά τρεξίματα πράγμα που δείχνει την καλή δουλειά που κάνει ο τεχνικός Αντώνης Τσιμπακης και ο συνεργάτης του Γιάννης Δημητρίου. Να τονίσουμε ότι στο γήπεδο βρέθηκε και ο πολύπειρος-ικανοτατος τεχνικός του Εθνικού Αστέρα Πέτρος Δημητρίου για παρακολουθήσει τον αγώνα.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ: ΜΟΛΦΕΣΗΣ ΓΚΟΛΙΑΣ ΚΡΙΤΖΑΣ ΣΑΞΑΝΙΔΗΣ ΒΕΛΑΩΡΑΣ ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΚΟΠΑΝΗΣ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΤΟΡΛΑΧΙΔΗΣ ΛΟΥΚΑΣ ΓΑΖΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΑΝ και οι ΜΠΑΣΤΕΑΣ ΧΑΤΖΗΣ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΓΚΟΝΟΣ

ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ: ΙΩΣΗΠΟΥ ΣΤΑΣΙΝΟΣ ΚΑΡΑΜΠΑΣ ΛΙΤΣΟΣ ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΚΑΡΑΜΕΡΗΣ ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΚΟΡΑΚΑΚΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΚΟΝΤΖΟΣ ΜΑΚΡΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΑΝ και οι ΤΣΟΥΚΑΣ ΓΚΟΥΤΣΟΥΛΑΣ ΧΟΡΤΣΑΣ ΙΓΓΛΗ ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΣ ΣΤΕΛΛΑΣ