Uncategorized

Παναιτωλικός- Φωκικός 4-0

Καλή εμφάνιση ο Παναιτωλικός.

Ο Παναιτωλικός επικράτησε του Φωκικού, σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Αγρίνιο.

Το σκορ άνοιξε στο 14′ ο Ετζενγκέλε με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Θεοδωρίδη. Στο 30′ μετά από φάση διαρκείας ο Παλαιολόγος με κοντινό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Δύο λεπτά αργότερα ο Παλαιολόγος έστρωσε στη μπάλα στον Ρότσα και αυτός με συρτό σουτ έκανε το 3-0, που ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε μόλις στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης με το γκολ του Καραμαλίκη, έπειτα από ασίστ του Θεοδωρίδη. Ο Τεννές άλλαξε στο ημίχρονο τους περισσότερους παίκτες της 11άδας δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Μπαμπανιώτης (46′ Τσενάμο), Γκόλιας, Ρότσα (46′ Μουμίν), Θεοδωρίδης (66′ Μεταξούλης), Πασάς (46′ Καραμαλίκης), Παλαιολόγος (66′ Παππάς), Ετζενγκέλε (46′ Αναστασιάδης), Ντολεζάι (46′ Κούσας), Σιόντης (46′ Δέντσας), Άντι (46′ Μεζάκ), Σμίλτος (46′ Μπελεβώνης).

ΦΩΚΙΚΟΣ: Μαρούλης (46′ Χαχαλής), Κωστόπουλος, Δημητρίου, Χαλούλος, Βαβάτσικος (46′ Σκαρίμπας), Καλέργης (66′ Σκορδάς), Δήμας (58′ Φαρμάκης), Μπουλούλης (46′ Παπαγεωργίου), Ταμπάκης, Δημήτρης, Στόικος (81′ Σορώκος).