4ος Όμιλος

Πέρασε από την Επισκοπή ο ΟΦΗ

Σπουδαία νίκη μέσα στο Ρέθυμνο κόντρα στην Επισκοπή με 1-0 πανηγύρισε ο ΟΦΗ μειώνοντας τη διαφορά από την κορυφή στους 3 βαθμούς. Οι ασπρόμαυροι ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα απέναντι σε ένα αξιόλογο σύνολο που έδειξε βελτίωση, ωστόσο η διαφορά ανάμεσα στις δυο ομάδες ήταν αρκετή για να χαρίσει τη νίκη στους ασπρόμαυρους. Στο α’ μέρος ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά και στο 14′ το σουτ του Σαχινίδη απέκρουσε ο Γεωργίου. Στο 29′ οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με τον Σαχινίδη όμως το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στο 40′ ο Σαχινίδης έκανε πλασέ ο Γεωργίου με υπερένταση έδιωξε, και στη συνέχεια ο Περογαμβράκης δεν βρήκε τη μπάλα. Η πίεση του ΟΦΗ απέφερε καρπούς στις καθυστερήσεις όταν ο Περογαμβράκης με σουτ έγραψε το 1-0.

Στην επανάληψη η Επισκοπή βελτιώθηκε με τον Μηνά στο 47′ να κάνει το σουτ το οποίο δεν βρήκε στόχο. Στο 68′ ο Περογαμβράκης είχε την ευκαιρία να κάνει το 2-0, όμως το σουτ που επιχείρησε σταμάτηασε στο δοκάρι, ενώ στο 70′ το σουτ του Ιβάνοφ δεν βρήκε στόχο. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο ΟΦΗ είχε την ευκαιρία να κάνει δυο τα τέρματα του όμως ο Φραγκουλάκης αστόχησε σε τετ α τετ.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Νίκος Κωτσοβός): Γεωργίου, Γεωργιάδης, Καψιώτης, Πάτας, Λένγκα, Παπαδήμας, Γούλας, Χαλκιαδάκης, Κωτάτης, Μηνάς, Ντινιωτάκης
ΟΦΗ (Νίκος Νόπλιας): Δερμιτζάκης, Πίτσος (46′ Μπολάκης), Κιάσσος, Κώτσιος, Φαζός, Νάστος, Φραγκουλάκης, Χαντί, Περογαμβράκης (88′ Φαμπίνιο), Μπουρσέλης (11′ λ.τρ. Καλέ), Σαχινίδης