Ο Ατρόμητος Πειραιά  3-0 τον Παντζιτζιφιακό

Μια ακόμα νίκη για τον Ατρόμητο Πειραιά που επικράτησε άνετα του μαχητικού Παντζιτζιφιακού με 3-0 .

Οι Καμινιώτες είχαν από την αρχή την υπεροχή  των κινήσεων αλλά ήταν δύσκολο να διασπάσουν την πολυπρόσωπη άμυνα των φιλοξενούμενων. Τα κατάφεραν στο 34’  όταν μετά από κόρνερ του Μητρόπουλου δημιουργήθηκε σύγχυση στα αντίπαλα καρέ και ο Μπαλτζάκης με διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ.

Στο 45’ ο προωθημένος Αγγελάκης με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Ταμπάκη « ζευγάρωσε» τα τέρματα της ομάδας του.

Στην επανάληψη οι Τζιτζιφιώτες μπήκαν πιο αποφασιστικά αλλά δεν εκμεταλλεύτηκαν την υπεροχή τους , αφού ήταν αισθητή η απουσία του Βραχάτη ο οποίος υπέστη τράβηγμα και αποχώρησε στο 31’ .

Στο 90’ ο Λούβης που είχε μπει πέντε λεπτά νωρίτερα στο παιχνίδι με σουτ πέτυχε το τελικό 3-0 .

Καλή η διαιτησία του Ντουμιτρέσκου

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ.: Καλδέλης, Τζωρτζάτος, Γαβαλάς( 70’ Μαραγκός) , Παλάτσιος( 61΄Μιχαλακάκος) , Αγγελάκης, Ταμπάκης, Μπαλτζάκης( 73’ Καρνέσης) , Μπινιχάκης, Δανασής(85’ Λούβης), Μητρόπουλος, Κοντάκος.

ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ : Ζήνδρος, Μοχάμεντ( 85’ Μαλάνος) , Καρανίκας( 46΄λ.τρ, Μπέμπης) , Τσεκούρας, Κώτσης , Κουλάι, Γκιόνι ( 80’ Μπέμπης), Μπρεγκάσι, Βραχάτης( 31’Κωνσταντίνου), Ελευθεράκης, Μπάσο.