4ος Όμιλος

ΟΦΗ-Ηλυσιακός 2-0

Χωρίς να δυσκολευτεί καθόλου, ο ΟΦΗ επικράτησε μ 2-0 του Ηλυσιακού και παρέμεινε στην 1η θέση έχοντας συγκάτοικο τον Φωστήρα. Οι ασπρόμαυροι μπήκαν από τα πρώτα λεπτά δυνατά στο ματς και πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήραν το τρίποντο. Από την άλλη, ο Ηλυσιακός που παρέμεινε στην 8η θέση 43 βαθμούς, παρότι στάθηκε αρκετά καλά δεν κατάφερε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα, αφού η ανωτερότητα των ασπρόμαυρων έπαιξεε καταλυτικό ρόλο. Μόλις στο 7′ ο Φραγκουλάκης είχε δοκάρι,, με τον Πόποβιτς στο 23′ με σουτ να γράφει το 1-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 50′ ο Καλέ μετά από λάθος της άμυνας.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας) Δερμιτζάκης, Κιάσσος, Κοιλιάρας, Κώτσιος, Ραπτάκης, Νάστος, Φραγκουλάκης, Χαντί (69′ Φαμπίνιο), Πόποβιτς (79′ Σακλαμάκης), Καλέ, Περογαμβράκης (65′ Μπουρσέλης).

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ντε Σόουζα Λουτσιάνο): Σηφάκης, Μέξης, Χατζηγιαννάκος, Σίσκος, Μπερής, Αμανατίδης (64′ Φλέγγας), Τζώρτζης, Σταύρου, Ιωάννου (46′ Σαμπανάι), Θανόπουλος (52′ Στρίγγας), Πουλάκος