Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Οι αγώνες paly – out στον 2ο όμιλο της ΕΠΣΠ (14/5)

Αναλυτικό ρεπορτάζ και βαθμολογίες.

ΑΕ Νεάπολη – Σπίθα 3-1

Οριστικά στην Β’ Κατηγορία θα συνεχίσει η  ψυχωμένη ΑΕ Νεάπολη που επικράτησε με 3-1  στην επανάληψη της μαχητικής Σπίθας που θα παίξει για την παραμονή της στον αγώνα με τον Μιθριδάτη.

Αν και έχανε στο α’ ημίχρονο από γκολ του Μόλακα στο 21’ , η ομάδα του Σταμάτη Αναστασιάδη που έχασε αρκετές ευκαιρίες  κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι στο β’ μέρος  σημειώνοντας τρία τέρματα . Δυο γκολ πέτυχε ο  Μουζάκι (49’, 83’) και ένα ο Σαλάμης στο 68’.

Η Σπίθα έχει παράπονα από τον διαιτητή Ανθόπουλο ζητώντας δυο πέναλτι σε χέρια αμυντικών στο 42’ και στο 80’.

ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ : Γασπαρινάτος, Γιοβάνης, Τοκατλιάν Πατήρης, Παπαναστασίου, Χαρτοματσίδης, Δάλκας( 55’ Μιχαλάς) Σαουλίδης, Ντουλελάρι( 71’ Χαλβατζάρας)Σαλάμης( 85’ Καλλιγέρης) , Μουζάκι.

ΣΠΙΘΑ: Νταβτιάν, Φωτόπουλος, Κοψίδας( 68’ Κοβάνης) Μολακας, Μουστάκας, Θεοδώρου, Κοντομάρης, ( 58’ Τσαπαρλής) Παπαδόπουλος Σ., Σέκα, Ηλιόπουλος, Καφαταρίδης( 75’ Σαββούρογλου)

Αστέρας Νίκαιας – Μιθριδάτης 6-1

Σαρωτικός ο Αστέρας Νίκαιας συνέτριψε τον Μιθριδάτη με 6-1 και ουσιαστικά εξασφάλισε την παραμονή του στην Β’ Κατηγορία .

Για τους νικητές από  δυο τέρματα σημείωσαν  ο Πετράκης( 20’, 78’) και Χατζηλάρης( 27’,41’) και από ένα οι Πλιάγκας 21’, Δερβένης 79’.

Το μοναδικό των Ποντίων σημείωσε με αυτογκόλ ο Γαβαλάς στο 50’. Ο τελευταίος έχασε πέναλτι στο 76’ ( άουτ)