Οι αγώνες στην Β’ Κατηγορία της ΕΠΣΔΑ (28/9) – Αναλυτικό ρεπορτάζ

Πανελευσινιακή Ένωση – Ηρακλής Ελευσίνας 0-4

Υπόθεση ενός ημιχρόνου ήταν για τον Ηρακλή Ελευσίνας το παιχνίδι με την γειτονική Πανελευσινιακή Ένωση . Μέσα σε 25 λεπτά στο α΄μέρος οι παίκτες του Μιχάλη Κατσάφαρου σημείωσαν και τα τέσσερα τέρματα τους( 4-0) Στην επανάληψη κατέβασαν στροφές.

Πρωταγωνιστής ο νεαρός  Παντελής Κατσάφαρος που σημείωσε τρία τέρματα ( 8’,25’,33’) για να αντικατασταθεί στο ημίχρονο λόγω ενοχλήσεων στο πόδι.

Το άλλο γκολ σημείωσε ο Ψιμουλάκης στο 28’.

Άριστη η διαιτησία της Πατέστη.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΗ: Βαμβακάς, Χρηστάκης, Τσάλος( 46’ Κουρκούτης) , Οικονομόπουλος, Δρούλιας, Πέππας, Λογοθέτης, Αδάμ( 46’ Δούκας) , Καρεμφυλάκης, Καρυστινάκης( 46’΄Κυδώνςη)  , Κωνστάντης .

ΗΡΑΚΛΗΣ: Φωτιάδης, Αξιώτης, Λυμπέρης, Ζαφειρόπουλος, Άγγος, Φιλιππής , Ψιμουλάκης( 68’ Παροτσίδης) , Τσολερίδης , Κατσάφαρος( 46’ λ.΄ τρ. Παπαγιαννάκης) , Καρκαμπάτσης( 56’ Κουβίδης) , Πέππας

Ικαρος Ασπρόπυργου- Απόλλων Ανω Λιοσίων 6-1

Ενας εξαιρετικός Ικαρος Νεοκτίστων Ασπροπύργου σάρωσε τον Απόλλωνα Ανω Λιοσίων με 6-1 και έδειξε από την αρχή τις προθέσεις του για τη φετινή σεζόν.

Πρωταγωνιστής των νικητών ο Τσεβάς που πέτυχε χατ τρι(29’, 30’, 55’), ενώ από ένα τέρμα σημείωσαν οι  Ασλανίδης 27’, Λευκόπουλος 44’ και Φλοριάν 85’.

Το μοναδικό γκολ στην επανεμφάνιση των φιλοξενούμενων στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΔΑ πέτυχε στο 90’ ο Φυτόπουλος

Χωρίς προβλήματα  η διαιτησία του  Βάτσιου Κ.

ΙΚΑΡΟΣ: Κατρσαπρίνης, Χαζαντωνάκης, Βάχος, Αμπατζής, Ντεγκράν, Καμπόλης, Βράντζα,ς(76’ Φλοριάν) Παπαντώνης, Ασλανίδης(43΄’ κλ.τρ. Πέππας), Λευκόπουλος(75’ Ράντος), Τσεβάς.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Μιχαήλης, Μπλάνης, Φυτόπουλος, Μπάκας, Μεχίλι, Τσαχαλίδγης(73’ Ψυχιγιός), Ζάχο, Φλωρόπουλος(84’ Ράλλης), Ντόστι(46’ Χάνα), Γκαφούρ, Φλούδας.

Σκορπιός Φυλής- Απόλλων Ποντίων 0-1

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Απόλλων Ποντίων, καθώς λύγισε στο Πανόραμα τον νεοσύστατο  Σκορπιό Φυλής με 1-0.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Μεντικίδης στο 37’. Οι νικητές είχαν  και δοκάρι με τον Μιχαηλίδη στο 78’.

Καλός ο διαιτητής Μεντής

ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΦΥΛΗΣ: Χάσλαρης, Χρυσανθίδης(80’ Κατσάρας), Ελευθεριάδης, Μπήκας, Λέλος, Ρίζος, Αργυρόπουλος, Τσίγκος, Πλατσιδάκης, Κελλής(66΄Παπαδόπουλος), Κοκκόριας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ: Στεφανής, Χονίδης Κ., Εραλ΄δης, Μιχαηλίδης, Καμενίδης(61’ Τσουμπρής), Γκαβζίδης Χ., Μεντικίδης, Χιονίδης Ι.(72’ Γεωργιάδης), Χιονίδης Γ., Σωπιάδης, Γκαβζίδης Κ.

skorpios filis2014-15

skorpios filis4

Αργώ Μεγάρων – Λαμπερή Ελευσίνας 3-0

Ιδανικό ξεκίνημα για την Αργώ Μεγάρων .Μετά από πολύ καλή εμφάνιση νίκησε με 3-0 την Λαμπερή Ελευσίνας .

Ο Μανθόπουλος στο 17΄άνοιξε το σκορ , αλλά η συνέχεια ανήκει  στον Γκουτσούλα . Που μπήκε σαν αλλαγή στο 46’ , σημείωσε δυο τέρματα στο 70’ και στο 79’ για να αποχωρήσει τραυματίας στο 84’.

Πολύ καλός ο  διαιτητής Κορδολαίμης .

ΑΡΓΩ: Ανδρέου, Τσιούνης, Μητρόπουλος, Γελαδάς , Στρατούρης Σ., Βοηδίλας , Μανθόπουλος ( 65’ Μπέλσης Κ.) Κολιπέτσας , Γνάτης, ( 46’ Γκουτσούλας , 84’ λ.τρ. Μπέλσης Π.) Σαμπάνης , Ζουμπουρλής .

ΛΑΜΠΕΡΗ: Τσιμούρτος , Μηλιώνης, Κακάκης( 46’ Μαλακάσης), Παππάς, Λίγδας , Ζιάκας, Κοντός( 55’ Χριστοδούλου), Μαμάκος, , Ζήλο, Στόικα , Γεωργίου( 73’ Τσιρίκης)

ΑΟ Ελευσίνας – Αστέρας Άνω Λιοσίων  1-2

Με  νίκη ξεκίνησε στο πρωτάθλημα ο  Αστέρας Άνω Λιοσίων καθώς επικράτησε με 2-1 του ΑΟ Ελευσίνας. Οι γηπεδούχοι  προηγήθηκαν στο 36′ με γκολ του Λιγνού .

Ο Αστέρας όμως αφού ισοφάρισε στο 60’ με γκολ του Αθανασόπουλου, πήρΕ τη νίκη στις καθυστερήσεις ( 91’)  με εύστοχο κτύπημα πέναλτι( ανατροπή του Θεοδωρόπουλου) που εκτέλεσε ο Κουκουρδέλης.

Διαιτήτευσε ο Βαλκάνος .

ΑΟ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ: Λαουνάρος Σ., Σταμπούλης, Καραχάλιος, Παναγόπουλος, Δρέμης, Γεωργιόπουλος, Καραγκούνης, Νίκολα (80′ Λαουνάρος Μ.), Λιγνός, Μπρέκου, Τσουκανάς (74′ Κουμπάρης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ: Κρητικός, Σιδηρόπουλος, Σμαϊλης, Θηβαίος, Βεϊζι (46′ Τσολακίδης), Κουκουρδέλης, Βασιλείου (80′ Κλιματικός), Αλεπούς (70′ Μπεσίνης), Αθανασόπουλος, Τσεβάς, Θεοδωρόπουλος