Β΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Οι αγώνες στην Β´ ΕΠΣΔΑ (25/2)

Αναλυτικό ρεπορτάζ – Γράφει ο Φώτης Περιφάνης

Αστέρας Μαγούλας- Εθνικός Πανοράματος 2-2

«Αυτοκτόνησε» ο πρωτοπόρος Αστέρας Μαγούλας, καθώς αν και είχε προηγηθεί με 2-0, ισοφαρίστηκε σε ένα λεπτό σε 2-2 από τον ψυχωμένο Εθνικό Πανοράματος.
Οι γηπεδούχοι πήραν διπλό προβάδισμα με τέρματα των Χαλβατζίου(8’) και Μεϊμαρίδη(58’), αλλά ο Εθνικός «μίλησε» στο τέλος και ισοφάρισε σε ένα λεπτό με γκολ των
Λούφη(86’) και Καρακωνσταντόπουλου(87’).
Διαιτήτευσε ο Αλιάγας.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Παπακωνσταντίνου, Κατσανέας(86’ Κακλαμάνης), Μπάλλα, Βάσης Χ., Λογοθέτης Φ., Χαλκίδης(68’ Λιναρδάκης), Χαλβατζίου, Χαραλαμπίδης(79’ Καπουράνης), Λογοθέτης Α., Μεϊμαρίδης, Λογοθέτης Α.(74’ Τσατίδης).
ΕΘΝΙΚΟΣ: Τσέπερης, Κυρίου, Γιανναδάκης(65’ Σύτη), Μπελάλης, Κονιαβίτης, Κατσαρός, Τσουτσάνης(72’ Καρακωνσταντόπουλος), Λούφης, Δανιγγέλης(43’ λ.τρ. Μπουραντάς), Ντόκα, Σαμπάνης(81’ Τσατσαρώνης).

Αίας Παραλίας- Ερμής Άνω Λιοσίων 1-1

Μετά από ένα δυνατό ντέρμπι Αίας Παραλίας και Ερμής Ένω Λιοσίων έμειναν στο 1-1.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Πετρίδη(34’), για να ισοφαρίσει άμεσα ο Αίας με τον Λιόλιο(42’).
Ο Ερμής στο 86’ έμεινε με δέκα λόγω αποβολής του Σαρσαρίδη με δεύτερη κίτρινη.
Διαιτήτευσε ο Χαμπιλάι.
ΑΙΑΣ: Κατσαπρίνης, Τζούντι Γ., Βίλσον, Ρεντζέπης, Ντούρος, Αχλαδιώτης, Ντερβισάι(46’ Γαβριηλίδης), Μπουτάσης, Αμπαζάι(73’ Νικόλα), Λιόλιος, Κουσίδης.
ΕΡΜΗΣ: Ματουσιάκ, Θάνος, Κίσσας, Κοντογιάννης, Νάτση, Καβουρίνος(53’ Κεχρής), Παπάζογλου, Σαρσαρίδης, Ιακωβίδης, Πετρίδης(90’ Νίκας), Στέφου(78’ Χριστιανίδης).

Λέων- Κριός Ασπρόπυργος 3-4

Μεγάλη ψυχολογικής σημασίας νίκη για τον Κριό Ασπροπύργου , που επικράτησε του ψυχωμένου Λέοντα με 4-3 στο Πανόραμα και επανήλθε στις επιτυχίες μετά από τέσσερις αγωνιστικές.
Μετά από ένα συγκλονιστικό ματς οι φιλοξενούμενοι πήραν διπλό προβάδισμα με γκολ των Πέππας(1’) και Αθανασόπουλου(25’- εκτέλεση φάουλ), με τον Λέοντα να ισοφαρίζει άμεσα στην επανάληψη με τους Γιαϊλίδη(59’) και Τζανέτο(61’). Ο Κριός πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τον Σωπιάδης Θ.(66’), για να απαντήσουν ξανά οι γηπεδούχοι και πάλι με γκολ του Τζανέτου(75’).
Η λύτρωση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 86’ με τον Σύρο να σημειώνει το γκολ που έκρινε τη συνάντηση.
Πολύ καλός ο διαιτητής Βάτσιος.
ΛΕΩΝ: Κωνσταντινίδης, Σαχσανίδης, Γραμματικόπουλος(83’ Μιχαηλίδης), Τζανέτος(29’ Τσιμπούρλας), Δανηιλίδης, Γκοβίλας, Κούσιας, Μιχαηλίδης Ι., Κορδέρας, Ζαπουνίδης(46 λ.τρ. Ευθυμιάδης), Νικολόπουλος.
ΚΡΙΟΣ: Σωπιάδης Α., Μπαρουτίδης, Λινάρδος, Γιαϊλίδης, Σίνος, Σύρος, Βαλμάς(88’ Παππάς), Πέππας(90’ Τσολαρίδης), Μαζμανίδης(91’ Καλοϊδάς), Αθανασόπουλος, Σωπιάδης Θ.(91’ Λειβαδάς).

Αστέρας Άνω Λιοσίων- Μεγαρικός 3-4

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι ο Μεγαρικός λύγισε κατέβαλε στο Πανόραμα με 4-3 τον Αστέρα Άνω Λιοσίων.
Για τους Μεγαρίτες τα γκολ πέτυχαν οι Δάλλας(31’ , 65’), Πετρόπουλος(41’) και Γεωργακής(61’) και για τον Αστέρα οι
Τσιώλης Κ.(17’) και Φορτούνης(40’, 93’).
Πολύ καλή η διαιτησία του Μπούρδου.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Δαμιανόπουλος, Τσιώλης Σ.(70’ Λαθουράς), Χρονόπουλος, Θηβαίος, Θεοδώρου, Σιδηρόπουλος(65’ Κουτρουμπίλας), Φορτούνης, Σερέπας(65’ Βασιλείου), Ντέντε, Θεοδωρόπουλος(51’ Σαρλάς), Τσιώλης Κ..
ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Σκληρός, Καραγκούνης(80’ Γιουρούκος), Δάλλας, Σάλτας, Στρατούρης, Μωραΐτης, Γεωργακής(73’ Γκουντεμάνης), Καλλιπέτσης(85’ Σακκάς), Μπέλσης, Κόλα(71’ Ηλίας), Πετρόπουλος.