Οι αγώνες στην Β’ ΕΠΣΔΑ (22/2)

Αναλυτικό ρεπορτάζ – Γράφει ο Αντώνης Δαρζέντας και ο Φώτης Περιφάνης

Ίκαρος Νεοκτίστων – Ελευσινιακός 1-3

Χωρίς απώλειες πέρασε από τα Νεόκτιστα ο Ελευσινιακός που κατέβαλε στην επανάληψη τον Ίκαρο με 3-1.

Για τους Ελευσίνιους δυο γκολ σημείωσε ο Γούσης ( 15’,58’) και ένα ο Απαζίδης 65.

Οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με τον Χριστοδουλίδη στο 32’ .

Καλός ο διαιτητής Μπούρδος .

ΙΚΑΡΟΣ: Κατσαπρίνης, Ορίου, Μπετσόλι, Ασλανίδης, Αμπατζής Ν,. Κμαπόλης, Ατματζίδης( 83’ Μυλωνάς) Παπαντώνςη( 83’ Αμπατζής Μ. ), Ντεκράν, Χριστοδουλίδης Βράντζας( 44’ Αναστασιάδης)

ΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Ραπτοδήμος, Τζαφέρης, Χρααλαμπίδης( 55’ Κουσιώρης) Οικονομόπουλος, Πηλίδης Θεοδωρόπουλος( 70’ Παπαδόπουλος) Πανιτσίδης, Μυλωνάς, Εφραιμίδης ( 83’ Σγουρόπουλος) Τούσης, Απαζίδης .

Λαμπερή- Σκορπιός Φυλής 1-1

Στην επανάληψη κρίθηκε το 1-1 ανάμεσα στη Λαμπερή και τον Σκορπιό Φυλής. Οι γηπεδούχοι, που έχασαν πολύτιμο βαθμολογικό έδαφος άνοιξαν το σκορ στο 57’ με τον Ζιάκα. Ο Σκορπιός «απάντησε» στο 66’ με τον Κοκόρια. Ο τελευταίος πέτυχε και στο 75’ γκολ, το οποίο ακύρωσε ο διαιτητής Παπαχρήστος για επιθετικό φάουλ.

ΛΑΜΠΕΡΗ: Χριστοφής, Τσιρίκης, Μαμάκος Α., Λίγδας, Μηλιώτης, Φαρμάκης(80’ Πέτρου), Μαμάκος Ι., Κουρούβανης, Τζάνος(64’ Κοντός), Ζιάκας(68’ Αλεξούδης), Γεωργίου.

ΣΚΟΡΠΙΟΣ: Χάζλαρης, Ελεύθερος, Θάνος, Θεοδώρου, Σπηλιώπουλος, Χρυσανθίδης(70’ Ρίζος), Αγακεχαγιάς, Μήλο(80’ Γιαννακουδάκης), Κοκόριας, Παρτσινέβελος, Πουμπουρίδης.