Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Νικολαϊδης: ‘Κάθε ματς ξεχωριστά’

Ολοένα και πιο κοντά στην επίτευξη του στόχου βρίσκεται η Ελευθερούπολη που την προηγούμενη αγωνιστική κέρδισε εύκολα με 2-0 τον Ιάσονα, με τον προπονητή του συλλόγου, Γαλινό Νικολαϊδη να εκφράζει μετά το αμτς την αισιοδοξία του για τη συνέχεια. Αναλυτικά το σχόλιο του:

‘ Παίξαμε με μια ομάδα που αν κέρδιζε θα ήταν μέσα στο στόχο της ανόδου. Καταφέραμε και βάλαμε στο πρώτο ημίχρονο δυο τέρματα χωρίς να απειληθούμε καθόλου και κάνοντας δυο αναγκαστικές αλλαγές και έχοντας δυο παίχτες με υψηλό πυρετό. Είχαμε την υπέροχη του παιχνιδιού ενώ μας δόθηκε η ευκαιρία να βάλουμε και άλλο γκολ χωρίς να το καταφέρουμε Στα τελευταία 10 λεπτά μείναμε με 10 παίχτες λόγω άδικης αποβολής πιστεύω. Πιεστήκαμε από τον αντίπαλο αλλά χωρίς να καταφέρει κάτι ιδιαίτερο. Συνεχίζουμε να δουλεύουμε καθημερινά και βλέπουμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Έχουμε 9 τελικούς ακόμα μπροστά μας με τον επόμενο αντίπαλο να παίζει Κυριακή πρωι κάτι που δεν έχουμε συνηθίσει και θέλει βαθμούς για να σωθεί. Έχουμε καλή ψυχολογία την διοίκηση δίπλα μας συνεχίζουμε το ταξίδι μας και ελπίζουμε στο τέλος να πανηγυρίσουμε όλοι μαζί σαν οικογένεια’.