Νίκη Πανηλειακού στην Κόρινθο

Δύο γκολ ο Θωνιάτης για τον Πανηλειακό.

Για μια ακόμη φορά ο Πανηλειακός παρουσιάστηκε σοβαρός και πειθαρχημένος στο σημερινό φιλικό στη Κόρινθο στη ρεβάνς του 1-0 στον Πύργο. Σκόρερ και των δυο τερμάτων για την ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου ήταν ο Ματθαίος Θωνιάτης.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Σιώκου στο 55ο λεπτό.Ο Πανηλειακός ισοφάρισε με σουτ φάουλ του Θωνιάτη (εξαιρετικό γκολ) και πήρε τη νίκη μετά απο πέναλτι που κέρδισε ο Κάλφας και εκτέλεσε εύστοχα ο έμπειρος μέσος.

Αξίζει να σημειωθεί οτι δεν αγωνίστηκε ο Γήττας που αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα τραυματισμού και έμεινε στο Πύργο.Στο 25ο λεπτό αποχώρησε ο Μαζιώτης που δέχθηκε ένα χτύπημα στο πρόσωπο και αντικαταστάθηκε απο τον νεαρό Δημόπουλο.

ΚΟΡΙΝΘΟΣ : Δημαράκης, Φραγκάκης, Παπαευθυμίου, Σπυρόπουλος, Φύλλης, Μαργιόλης, Δημητριάδης, Σιώκος, Παππάς Χρ., Νικολόπουλος, Λαμπρογεώργος

(έπαιξαν και οι Σγουρός, Ντερτιλής, Ασημακόπουλος, Καρατζάογλου, Μπαλτζής και Δανιήλ).

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ:Θεωδορακόπουλος,Σωτηρόπουλος,Βατσής,Κολόκας,Ακπαρίδης,Μαζιώτης (25 λ.τ.Δημόπουλος),Νικολόπουλος,Καφαντάρης,Κρυστάλλης,Μπράβος,Λώττας.

Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Καπετανάκης,Λαμπρόπουλος,Ταφαρλής,Κάλφας,Πλαστουργός,Κυριακίδης,Τριγάζης, Θωνιάτης.